Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Dacia MPV Olan Lodgy’e 4X4 SUV Versiyon Ekleyebilir!

Dacia, Lodgy üzerinden inanılmaz bir proje düşünüyor. 7 kişilik MPV, 4x4 SUV şekillerine getiriliyor.
Dacia MPV Olan Lodgy’e 4X4 SUV Versiyon Ekleyebilir!
Son Güncelleme: 
Yorum

Renault – Dacia ortaklığında çıkartılan ürünler, 4×4 dahil bazı sınıflarda kendini fazlasıyla göstermeyi başardı. Drivemag‘in haberine göre şirket içerisinde Lodgy’ye 4×4 bir versiyon hazırladığı konuşuluyor. Logan’dan sonra daha büyük MPV yapıda 2012 yılında tanıtılan aracın, şekil değişikliği sonrasında her an SUV klasmanında görebiliriz.

Wagon ve MPV alanlarında ilginin azalması, haliyle üreticileri farklı kısımlara itti. Projenin gerçekleşmesi halinde Lodgy özellikle PSA Grup araçlarına karşı açılan savaş niteliğinde olacak. Biraz geri gittiğimizde Dacia’nın, Peugeot’un hareketlerini taklit ettiği anlaşılıyor. Çünkü sizlerle incelemesini yaptığımız 3008 modeli MPV’den SUV‘a döndürülmüş bir araçtır.

Logo her kadar Çekli üreticinin olsa da bakışlar farklı bir markayı işaret ediyor.

Dacia Nin Planlari Icerisinde Lodgy I 4x4 Suv A Cevirebilir Tasarim Nissan

Gerçekten düşünce gerçekleştirilirse Lodgy SUV‘un harika çizgilere sahip olması kaçınılmaz olacak. Bazı kısımlarda Dacia grafikleri olsa da Nissan‘ın işin için de daha çok olduğu fark ediliyor. Farların ince ve mercekli yapısı, Qashqai‘yi bizlere hatırlatıyor. Izgaranın kendi markasına ait olduğu belli. Son kasa duruşuyla çıkartılan Duster‘da aynısına sahip. Ön tarafın diğer kısımları normal düzeyde ele alınmış.

Lodgy 4×4’ün MPV standartlarında; uzunluk ve genişliğin sabit tutularak stil değişikliği ile beraber yükseltilecek. 7 koltuklu düzen de devam ettirilmiş olacak.

Motorlar Renault’un benzinli ve dizelleri olacak.

Dacia Nin Planlari Icerisinde Lodgy I 4x4 Suv A Cevirebilir Motor

Duster’ın da kullandığı sCE – TCe‘nin 115 ve 125 ps’lik tipleri kullanılabilir. 1.5 DCI’da değişmeyerek 90 ve 110 ps güçlerde gelmesi bekleniyor. Fiyat olarak 13.500 Euro gibi bir etiketle satılması planlanıyor.

Lodgy SUV, işin yetkili adresi Nissan’dan fazlasıyla ayrıntılar besliyor. Çıkışı belli olmadığı gibi karar verilse dahi üretimi anca 2020 yılında olacağını düşünüyorum.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu