Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Premiumun Ultra Lüks Hale Dönüşümü: “Carlex X-Class Maybach”

Polonyalı Carlex Dizayn, Mercedes X-Class'ı Maybach S Cabrio kıvamında ultra lüks hale getirdi...
Premiumun Ultra Lüks Hale Dönüşümü: “Carlex X-Class Maybach”
Yorum

Carlex Desing, araç değişimi ve modifiyesi konusunda zirve çalışmasını bizlere gösterdi. Evrene sunulan ilk premium sınıf pick-up olan X-Class, karakter değişimini bu sefer yoğun olarak yaşıyor. Carlex’in bu ilk Mercedes kamyonet çalışması değil. Öncesinde “savaş komutlarıyla” ele aldığı Alman kamyoneti, iki farklı versiyonda sunumunu yapmıştı.

Polonyalı şirket, X-Class’ın dış tasarımını Maybach Cabrio‘dan almış. Açıkçası şunu iyi anladık ki güzel olan her yerde güzelmiş! 2017 yılında şekilleri tamamlanan S650 Cabrio‘nun muhteşem tasarımını Mercedes kamyonette gördük. Lüks duruş şimdi biraz daha katlandı…

Carlex “Sil Baştan” Çalışma ile X-Class’ı Yeniden Tasarlamış

Aynı çatı altında, farklı segmentlerde olan araçlar arasında kurulan bağ, inanılmaz. Farlar yerinde bırakılarak, ızgara ve aşağı kısım parçaları ultra lüks cabriodan alınmış. 

Yukarı doğru çıktığımızda ise kaputtan başlatılan farklı renk tonu ile olayın yeni nesil S650‘ye doğru kaydığını farkediyoruz.

Polanyalı Firma X-Class’ı Biraz Daha Genişletmiş

Polanyalı Firma X-Class'ı Biraz Daha GenişletmişUygulamanın profil aşamasında çamurluk kısımlarının yeniden tasarlandığı ve karbon fiberle yeniden yapıldığı gözüküyor. Karbon malzeme, ön difüzör ve çamurluğun bazı kısımlarına eklenerek takım halinde durması sağlanmış.

Jantlar normalde S Cabrio’dan başka bir yerde görülemez! Carlex için geçerli bir şey değil tabi ki!

Kahverengi parçalar, koyu tonlarla aracın dış kısmında fazladan bir lüks havası oluşturmuş. Bagajın iç kısmına yapılan taban döşemeleri de X-Class’a tekne görünümü vermiş.

Kokpitin Her Yerinde Carlex Logosu Görmek Mümkün

Kokpitin Her Yerinde Carlex Logosu Görmek MümkünDireksiyon simidine dokunulmadan sadece kaplama malzemesi değiştirilmiş. Öte yandan koltukların Recaro Sportster ile değiştirilip, sportif ve proje rengi deri ile düşünülmüş. Sıcak logo baskısını biraz daha ilerlediğimizde kolçak ve vites etrafında da görüyoruz.

Dış yapıda kullanılan kahverengi malzemenin koltuk arkasıyla birlikte arka yolcu tarafına geçişi, lüks ötesi bir görüntü sunuyor.

Dediğimiz gibi Carlex bundan sonra farklı bir lüks projede çalışırken biraz zorlanacak! Genel olarak renk tonları, malzeme yapıları, kalitesi ve yerleşimlerle eline su dökülemeyeceğini herkese anlatmış.

Projenin “105.000 Euro”ya mal olduğuna işin aslı pekte şaşırmadık. Bazen aynı fiyatları bir aracın üzerine ekstra modifiye olarak yüklendiği görmüştük ancak Carlex kadar ederinde duranını görmemiştik. Peki bu enfes çalışmayı siz nasıl buldunuz?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu