Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yellen, ABD’de Kapanma İhtimaline Değindi: Tehlikeli Olur

Dünyanın en büyük ekonomisinde kapanma endişeleri gündemdeki yerini koruyor. Janet Yellen’dan konuyla ilgili açıklama geldi. İşte detaylar;
Yellen, ABD’de Kapanma İhtimaline Değindi: Tehlikeli Olur
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) gündem olan ve büyük bir risk olarak görülen federal hükümetin kapanmasına yönelik endişeler devam ediyor. 1 Ekim’de başlayacak mali yıl öncesinde bütçe tasarısı konusunda hala uzlaşma sağlanamadı.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kapanma riskine yönelik düşüncelerini kamuoyuyla paylaştı. Yellen, Kongre’nin tehlikeli olarak gördükleri kapanmayı önlemek için yasayı zamanında geçirip geçirmediğinin hala netleşmediğini söyledi.

Senatoda iki partinin de finansman tasarısı üzerinde çalıştığına işaret etti ve Cumhuriyetçilerin de hızlı hareket etmelerinin kritik öneme sahip olduğunu ifade etti.

“Ekonomik Dalgalanmalar Yaşanabilir”

Temsilciler Meclisi’ndeki Cumhuriyetçilerin sorumluluk almadığı taktirde Amerikalı vatandaşların zarar görebileceğini ve ekonomik dalgalanmaların yaşanabileceğini kaydetti. Yellen, kapanmanın özellikle çiftçi ve küçük işletme kredilerinden gıda ve iş güvenliğine kadar birçok kesimi etkileyeceğini savundu.

Mevcut ekonomik tabloyu da değerlendiren ABD Hazine Bakanı, ABD’nin son 2,5 yıl içerisinde ciddi bir ekonomik toparlanma yaşadığını, işsizlik oranının tarihi düşük seviyelere indiğini ve enflasyonun ciddi ölçüde düştüğünü belirtti.

GCM Yatırım Banner

Uluslararası Para Fonu Sözcüsü Julie Kozack, dün yaptığı basın toplantısında hükümetin kapanması riskine değinerek bunu ABD için önlenebilir risk olarak gördüklerini söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.