Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcının Beklediği Açıklama Hedef Holding’den Geldi

Hedef Holding, zarar olduğu için temettü dağıtımının yapılmayacağını açıkladı. İşte o açıklama ve hisselerin son durumu...
Yatırımcının Beklediği Açıklama Hedef Holding’den Geldi
HABER GİRİŞ

Şirketlerin temettü açıklamaları yakından takip ediliyor. Hedef Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden kar payı dağıtım kararı hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, 1 Ocak 2023 – 31 Aralık 2023 hesap dönemine ait Sermaye Piyasası Mevzuatı gereğince, Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından yayınlanan TMS/TFRS’ye uygun olarak hazırlanan ve bağımsız denetimden geçmiş finansal tablolarına göre 802.966.918 TL net dönem zararı olduğunu aktardı.

Kar Payı Ödeme Hedef Holding
Kaynak: KAP

Hedef Holding, kamuya açıklanmış olan kâr dağıtım politikası çerçevesinde, hesap döneminin zararla kapatılmış olması nedeniyle kar dağıtımı yapılmamasına karar verildiğini bildirdi.

Şirketin borsada işlem gören hisseleri bu hafta yüzde 0,38 değer kaybetti. Bugün açılışı 26,94 TL’den yapan hisseler, günlük bazda yüzde 3,65 düştü.

HEDEF hisseleri yıllık bazda yüzde 30,15 kazandırdı. Hisseler yazım sırasında 26 TL’den işlem gördü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.