Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcıların Bitcoin Fonlarına İlgisi Düşüşe Rağmen Sürüyor

Magnifi CEO’su, Bitcoin fonlarına yatırımcıların ilgisinin sürdüğünü belirtti. İşte detaylar…
Yatırımcıların Bitcoin Fonlarına İlgisi Düşüşe Rağmen Sürüyor
HABER GİRİŞ

Yatırım arama motoru Magnifi’nin CEO’su Vinay Nair, platformun son düzeltmeye rağmen kripto pazarlarında fırsat arayan yatırımcıların ilgisinin arttığını söyledi.

Katıldığı bir röportajda konuşan Nair, BTC 30.000 dolar seviyesinin üzerinde pozisyonunu sürdürmek için mücadele ederken bile hem yatırımcıların hem de danışmanların Bitcoin ile ilgili fonlarda yatırım fırsatları aradıklarını kaydetti.

Yönetici insanların dijital varlıklardaki pozisyonlarını artırıp artırmadıklarını izlemek için tanınmış fon yöneticilerini takip ettiklerini belirtiyor.

Nair’in değerlendirmesine göre, arama sonuçları aynı zamanda önemli miktarda farklı kripto para birimine sahip fonlara odaklanıyor. İnsanların yatırım arayışında olduğunu belirten Nair, Coinbase ve Bitcoin fonlarına yüksek ilgi olduğunu söyledi.

Piyasada Korku Hakim

Kripto para piyasasındaki duyguyu gösteren Korku ve Açgözlülük Endeksi, Mart 2020 sonrası en düşük seviyeye ulaştı. Korkunun zirve yaptığı dönemde, aramaların mevcut kripto para piyasası duyarlılığıyla çeliştiği görülüyor.

GCM Yatırım Banner

Kripto para piyasası yılın başından beri oynak kalsa da, Bitcoin ve kripto fonları genel olarak böyle bir ortamda yatırımcılar için çekici hale geliyor. Fonlar daha uygun çünkü yatırımcıların gerçek Bitcoin’i satın alması gerekmiyor.

Ek olarak kripto para temelli ETF’ler, yatırımcıları güvenlik risklerinden ve genel fiyat oynaklığından koruyor. Bitcoin geçen yılın Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak tarihi zirvesine ulaşmıştı.

Yüksek enflasyon ve beraberindeki faiz artırımları, hisselerde ve kripto paralardaki satış baskısının artmasına neden oldu. Bitcoin yazım itibarıyla 29.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın