Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırımcılar Dikkat! Aracı Kurum Bu Üç Hisseyi Önerdi

PhillipCapital, yatırımcıların takip ettiği günlük bültenini yayımladı. Üç hisse için öneride bulundu. Hisselerin teknik analizini yayımladı. Detaylar haberde...
Yatırımcılar Dikkat! Aracı Kurum Bu Üç Hisseyi Önerdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcılar, aracı kurumlar tarafından paylaşılan raporları yakından takip ediyor. BIST 100 endeksinin 8 bin 499 puandan açılışı yaptığı günde PhillipCapital, yurt içi piyasalara yönelik günlük bültenini yayımladı. 3 hisse öneri listesinde yer alırken, önemli gelişmelere yer verildi.

PhillipCapital’in yayımladığı günlük bültenin içinde ABD Çalışma Bakanlığı tarafından Aralık 2023 dönemine ilişkin yayımlanan açık iş sayısı raporuna değinildi. Açık iş sayısının son 3 ayın en yükseğine ulaştığı not edildi.

Bunun yanında Çin Ulusal İstatistik Ofisi’nin (NBS) bu sabah yayınladığı Ocak ayı İmalat PMI verilerine yer verildi. Ekonomistlerin tahminlere paralel olarak 49,2 seviyesinde yer aldığı kaydedildi.

Teknik Hisse Analiz
Kaynak: PhillipCapital

AKSEN, OYAK, TSKN Öneri Listesinde

Bu gelişmeler sonrasında PhillipCapital’in günlük önerisinde “AKSEN, OYAKC, TSKB” hisseleri yer aldı.

Aksa Enerji Üretim A.Ş’nin AKSEN kodlu hissesi için pozitif görünümün korunmaya devam ettiği not edildi. Hissenin 35 TL üzerinde kalıcılığını koruyabileceği kaydedildi. Hedef fiyat 37,40 TL olarak not edildi.

GCM Yatırım Banner

Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş.’nin OYAKC kodlu hissesi için sanayi şirketlerinin güçlü yapısı nedeniyle yükseliş momentumunu koruduğu bilgisi yer aldı.

OYAKC hissesinin 61 TL üzerindeki kalıcılığını koruması durumunda pozitif seyrin devam edebileceği not edildi. Hisse için hedef fiyat 68 TL olarak kayda geçti.

Alnus Yatırım’dan da OYAKC için al tavsiyesi geldi. Hissesinin 66,0 TL üzerine yerleşmesi durumunda yukarı yönlü hareketlerin ivme kazanabileceği kayda geçti. Alım noktasında 64,20 TL, satım noktasında 69,50 TL işaret edildi. Olası kayıp yüzde 4,21 olarak not edildi.

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş’NİN TSKB hisse için ise şu analiz yapıldı:

“İşlem hacimlerinin artması ve kısa vadeli ortalamaları üzerinde olması nedeniyle hissede olumlu görünüm korunuyor.”

Hisse için hedef fiyat 8,55 TL olarak açıklandı.

Hisselerin Son Durumu

AKSEN hisseleri haftalık bazda yüzde 10’a yakın kazandırırken, yazım sırasında 36,34 TL’den işlem gördü. Yıllık bazda yüzde 190’a yakın kazandıran OYAKC hisseleri yazım sırasında 64,7 TL’den işlem gördü.

Haftalık bazda yüzde 7,57 kazandıran TSKB hissesi yazım sırasında 8,06 TL’den işlem gördü

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.