Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yatırım Yöneticisine Göre Bitcoin 37 Bin Dolara Yükselebilir

Yatırım firması Valkyrie Investments, Bitcoin’de yeni bir yükseliş potansiyeli olduğunu bildirdi. Ayrıntılar geliyor…
Yatırım Yöneticisine Göre Bitcoin 37 Bin Dolara Yükselebilir
HABER GİRİŞ

Valkyrie Investments’e göre, Bitcoin’in günlük tablosunda boğaların fiyatı 37.000 dolara doğru yeniden çıkarabileceği bir formasyon mevcut. Teknik analizde, bir gerileme, fiyatın önceki bir kırılma seviyesine veya dirence dönüşen desteğe düşmesidir. Bir kırılmanın ardından fiyatlar, yukarı yönlü ivmeyi kaybetmeden ve kırılma noktasına geri dönmeden önce birkaç gün yükselir.

Bitcoinj son dönemde 25.000 dolar seviyesine geriledi ve Mart’ta ters omuz baş omuz (TOBO) kırılım bölgesini yeniden test etti. Valkyrie Investments araştırma başkanı Joshua Olszewicz, Nisan ortasındaki en yüksek seviye olan 31.000 dolar seviyesinden düşüş, klasik bir geri çekilmeye işaret ediyor.

BTC teknik görünüm
Kaynak: Valkyrie Investments

Olszewicz değerlendirmesinde, “Her zaman olmamakla birlikte, tipik olarak, fiyatlar direnci aşacak ve ardından şu anda 24.000-25.000 dolar arasındaki bu seviyeye geri dönecek. Bu davranış, bir ‘gerileme’ olarak tanımlanıyor ve bu durumda, yaklaşık üç aylık bir yükseliş ters düşen takoz grafiği modelini de içeriyor.” ifadelerini kullandı.

Olszewicz, 25.000 dolardan 37.000 dolara potansiyel bir yükseliş formasyonu olduğuna dikkat çekti. Son görünüm, Bitcoin’in destek bölgesini yeniden test ettiğini ve geri dönüşü tamamladığını gösteriyor.

Gerileme, azalan yakınsak trend çizgileri ile karakterize edilen bir model olan düşen bir kama şeklini aldı. Düşen bir kama aynı zamanda bir yükseliş işareti olarak yorumlanır. Olszewicz’e göre fiyatlar 200 günlük basit hareketli ortalamanın geçtiği 23.690 dolara düşerse, gerileme ve takoz geçersiz olacak.

GCM Yatırım Banner

Analiste göre bunun olması halinde fiyat 15.000 dolara kadar gerileyebilir. Bitcoin yazım itibarıyla 25.900 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.