Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yangından Hasar Alan İşletmelere: Acil Destek Paketi

KOSGEB tarafından Bursa'daki yangından hasar gören işletmelerin faaliyetlerine hızla dönmesi için Acil Destek Paketi devreye alınacak. İşte detaylar;
Yangından Hasar Alan İşletmelere: Acil Destek Paketi
HABER GİRİŞ

Bursa’nın İnegöl ilçesindeki bir fabrikada başlayan yangın, büyüyerek aynı kompleks içindeki 10 fabrikaya büyük hasarlar verdi. Üretim alanlarında yangından kaynaklı oluşan hasarlara yönelik Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, resmi Twitter hesabından daha önce deprem ve sel felaketlerinde uygulanan KOSGEB Acil Destek Kredisi’nin devreye alınacağını duyurdu.

Kacır, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Acil Destek Kredisi’nin İnegöl’de yaşanan yangından etkilenen işletmeler için uygulamaya alınacağını bildirdi.

Kredi Garanti Fonu’ndan da Teminat Sağlanacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı resmi internet sitesinden KOSGEB desteğinin, yangında hasar gören tesislerin ihtiyaçlarını karşılayarak faaliyetlerine hızla dönmesi için devreye alınmak üzere çalışmaların başladığını kaydetti.

Acil Destek Paketi uygulamaya alınarak, yangının hasar verdiği tesislerin ihtiyaçlarına yönelik kullanacakları kredilerin kâr payı ve faizinin tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağına işaret edildi.

GCM Yatırım Banner

Yazılı açıklamada Bakan Kacır’ın konuya ilişkin değerlendirmesine de yer aldı. Kacır, Acil Destek Paketi ile işletmelerin ilk 12 ayı ödemesiz olmak üzere toplamda 36 ay taksitli, sıfır faizli kredi kullanabileceğinin altını çizdi.

Ayrıca yangından etkilenen kredi başvuru sürecinde teminat sıkıntısı yaşayan işletmelere yönelik Kredi Garanti Fonu’ndan da teminat sağlanacağı vurgulandı.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.