Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP ve ATOM’da Yükseliş Sürüyor! Ripple’da Hedef Hangi Seviye?

Kripto para piyasaları yarınki ABD enflasyon verilerine odaklanırken, Ripple ve Cosmos'un hareketleri dikkat çekiyor! Detaylar haberde;
XRP ve ATOM’da Yükseliş Sürüyor! Ripple’da Hedef Hangi Seviye?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarında hafta başından itibaren yükseliş eğilimi mevcutken, gün içinde bazı kripto para birimlerinin hareketleri biraz daha ön plandaydı. Ripple ağının yerel tokenı XRP ilk 20 içinde en çok yükselen olurken, Cosmos’un (ATOM) erken saatlerdeki hareketleri de dikkatleri çekti.

Kripto para birimlerinin fiyatları düşüşlerin ardından toparlanmaya devam ederken ATOM, gün içinde iki ayın en yüksek seviyesine yükseldi.

XRP gün içinde devamlı yeşil renk verirken, bu süreçteki son kazanımlarını genişletti.

Küresel kripto piyasası değeri, haber yazımı esnasında yüzde 0.78 daha yüksek işlem görüyor.

ATOM Kasım Ayından Bu Yana En Güçlü Noktasında

ATOM, Kasım ayından bu yana en güçlü noktasına tırmanırken, Çarşamba günü iki ayın en yüksek seviyesine çıkmayı başardı.

GCM Yatırım Banner

ATOM/USD, 11.08 dolarlık gün için en düşük seviyenin ardından bugünkü seansın erken saatlerinde 11.44 dolarlık gün içi zirveye ulaştı.

Fiyattaki bu son artışın bir sonucu olarak, kripto varlık 12 Kasım’dan bu yana en yüksek noktasına ulaştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Grafiğe göz atıldığında, bugünkü rallinin, 14 günlük göreli güç endeksinin (RSI) aşırı alım bölgesine girmesiyle gerçekleştiği görülüyor.

Buna ek olarak, 10 günlük (kırmızı) hareketli ortalama (MA), 25 günlük (mavi) MA karşısında yükselişini sürdürdü.

Bununla birlikte, RSI şu anda geçen Ocak ayından bu yana görülmemiş bir seviyede seyrederken, ayılar piyasaya yeniden girmek istediğinden, duyarlılık yakında değişebilir.

XRP Uzun Vadeli Hedefi 40 Dolara Yaklaşıyor

XRP, bugünkü seansta büyük hamle gerçekleştiren bir diğer kripto para birimi oldu ve son kazanımlarını art arda dördüncü güne çıkarmayı başardı.

XRP/USD, şu ana kadar gün içi en yüksek seviyesi olan 0.3724 dolara kadar yükseldi ve bu hareket, 0.348 dolara düşmesinden yalnızca bir günden az bir süre sonra gelmiş oldu.

Bu mini rallinin ardından, fiyatlar 16 Aralık’tan bu yana en yüksek noktasına yükselirken, kripto varlık dört haftanın en yüksek seviyesine yaklaştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Bu son fiyat artışı, göreceli güç endeksinin 57.00’deki direnç noktasının ötesine geçmesiyle geldi ve şu sıralar 59.41’de seyrediyor.

Bu hareketin bir sonucu olarak, 10 günlük (kırmızı) hareketli ortalama, 25 günlük (mavi) hareketli ortalamayla artık bir geçişe yakın. Bu yukarı yönlü geçişin gerçekleşmesi durumunda XRP’nin, uzun vadeli hedefi olan 0.40 dolara doğru ilerlemeye devam etmesi muhtemel görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın