Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

XRP Fiyatında Kritik Hareketler: Boğalar Ayılara Karşı!

SEC ile davasında artık sona yaklaşan Ripple'ın yerel tokenı XRP kritik bir fiyat noktasında hareket ediyor. Detaylar haberde;
XRP Fiyatında Kritik Hareketler: Boğalar Ayılara Karşı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple’ın, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile süren uzatmalı davasında hukukçuların birçoğuna göre artık sona iyice yaklaşılmış durumda. Dava sonucunun fiyatını önemli ölçüde etkileyeceği düşünülen XRP, şu saatlerde ise kritik seviyelerde geziniyor.

Son bir hafta içinde yüzde 7’nin üzerinde kayıp yaşayan kripto para birimine dair güncel veriler ve beklentiler şöyle:

  • XRP fiyatı aylık yüzde 16 oranında gerileme gösterdi.
  • Ripple, yüksek sermayeli yatırımcıların birikiminde önemli bir artışa tanık oldu.
  • Düşüş senaryosunu geçersiz kılmak için ilk olarak 0.35 dolarlık bölgenin desteğe çevrilmesi gerekiyor.

XRP fiyatı, an itibarıyla ayıların, trendin kontrolünü sağladığını gösteriyor. Yine de, yüksek sermayeli yatırımcılar önümüzdeki haftalarda bir karşı trend artışından neredeyse emin görünüyor.

XRP Fiyatı, Yatırımcı Duyarlılığıyla Uyumlu Değil

Ayılar, ayın başlarında oluşan yükseliş eğilimi rallisine karşı isyan ettiği için XRP fiyatı bir süredir baskı altında. Dijital havale tokenı, bugün itibarıyla aylık piyasa değerinde yüzde 16’lık bir kayıp yaşıyor.

Ripple şimdi hayati bir destek alanının yüzde 3 üzerinde duruyor. Haftalık düşük seviye olan 0.332 dolara ikinci bir girişim, daha güçlü bir düşüşü katalize edebilir.

GCM Yatırım Banner

XRP fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0.34 dolar civarında işlem görüyor. Düşüşe rağmen, yüksek sermayeli yatırımcılar dijital havale tokenı ile ısrarla meşgul görünüyor ve hatta düşen fiyatı indirimli bir teklif olarak değerlendiriyor.

Kripto analisti John Isige, 1.000.000 ila 10.000.000 XRP’ye sahip yatırımcılar tarafından XRP tokenlerının birikiminde önemli bir artış olduğunu bildirmişti.

Analize göre, 1617 adres, Ripple’ın tüm ağ arzının yüzde 7.23’ünü satın aldı. Bu, balina yatırımcıları grubu tarafından bugüne kadar tutulan en büyük XRP token oranına işaret ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Yüzde 30 Yükseliş mi Yüzde 15 Düşüş mü?

Yine de, daha küçük zaman dilimleri 0.35 dolar bariyerine yakın bir düşüş eğrisi tarafından bastırılmış göründüğünden, teknikler henüz balinaların niyetiyle uyumlu değil.

Daha yüksek bölgeleri hedeflemeye başlamak için XRP fiyatının yukarıda belirtilen seviyenin üzerine çıkması ve konsolide edilmesi gerekiyor.

Kasım ayının ilk haftasında kırılan 0.044 dolarlık destek seviyesi henüz yeniden test edilmedi. Bu direncin yeniden test edilmesi, Ripple’ın mevcut piyasa değerinden yüzde 30’luk bir artışla sonuçlanacaktır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Bu durumun aksine, yüksek sermayeli yatırımcıların ticaretin yanlış tarafında olduğuna dair ilk kanıt, bu haftanın düşük seviyesi olan 0.332 doların altında bir kırılma olacaktır.

Düşüş hedef bölgesi, 2022’nin en düşük seviyesi olan 0.287 dolar olacaktır. Ayılar başarılı olursa, buna bağlı olarak XRP fiyatı en az yüzde 15 düşecektir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın