Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Winklevoss Kardeşlerin Borsası Gemini İşten Çıkarma Yapıyor

Winklevoss ikizlerinin kripto para borsası Gemini, piyasa koşullarını neden göstererek işten çıkarmaların başlayacağını açıkladı.
Winklevoss Kardeşlerin Borsası Gemini İşten Çıkarma Yapıyor
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasasındaki aşağı yönlü dalgalanma, borsaların stratejilerinde de değişikliklere neden oluyor. Winklevoss kardeşlerin kardeşlerin kripto para borsası olan Gemini, kötü piyasa koşulları nedeniyle, çalışanların yüzde 10’unu işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Milyarder ikizler Cameron ve Tyler Winklevoss tarafından yönetilen firma, piyasada yaşanan durgunluğun altını çizdi. Borsadan yapılan açıklamada, mevcut makroekonomik ve jeopolitik kargaşa ile şartların kötüleştiği ve bu konuda yalnız olmadıkları vurgusu yapıldı.

Şirketler Planlarını Değiştiriyor

Sektörde faaliyet başka firmaların da istihdam planlarında değişiklikler yaptığı biliniyor. ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase geçen ay, işe alımları yavaşlatacağını ve personel sayısı ihtiyaçlarını yeniden değerlendireceğini bildirmişti.

Diğer yandan Fidelity Digital Assets, yakın tarihli bir rapora göre, kurumsal yatırımcılardan artan kripto ticareti talebini karşılamak için bu yıl çalışan sayısını ikiye katlamayı planlıyor. Şirket ayrıca müşterilerine Bitcoin’in yanı sıra Ethereum saklama hizmeti vereceğini duyurmuştu.

Piyasa Adeta Çöktü

Gemini borsasının yaklaşık 1.000 çalışanı olduğu belirtiliyor. Bu da yaklaşık 100 kişinin işten çıkarılacağı anlamına geliyor. Kripto para piyasası geçen yılın Kasım ayından bu yana derin bir çöküş yaşadı.

GCM Yatırım Banner

Piyasa geçen yıl 3 trilyon dolar değerlemeye kadar ulaştı ancak küresel piyasalardaki enflasyon ve faiz artırımı endişeleri ile aşağı yönde hareket etmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri bugün itibarıyla 1.2 trilyon dolar seviyesine bulunuyor.

En değerli kripto para birimi olan Bitcoin, bu süreçte 69.000 dolardan 26.000 dolara kadar geriledi. Ethereum’da ise bu gerileme 4.800 dolardan 1.700 dolara kadar sürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.