Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Fidelity Müşterilerine Ethereum Saklama Hizmeti Sunacak

Finans şirketi kurumsal yatırımcıların talebini karşılamak adına Ethereum saklama hizmeti vermeye hazırlanıyor.
Fidelity Müşterilerine Ethereum Saklama Hizmeti Sunacak
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden Fidelity, Bitcoin için benzer bir hizmet başlattıktan sonra Ethereum alım satım ve saklama hizmetleri sunmaya başladı. Şirket dijital varlıklara yönelik talepte geri dönüş bekledikleri için 2022’de çalışan sayısını ikiye katlamayı planlıyor.

Şirket, blockchain deneyimine sahip mühendisler ve geliştiriciler de dahil olmak üzere 110 yeni kişiyi işe almaya hazırlanıyor. Fidelity daha fazla kripto parayı desteklemek için dijital altyapı oluşturmayı planlıyor.

Genişleme planları, Fidelity’nin emeklilik tasarruf fonlarını bu yıl Bitcoin’e koyma planı hakkındaki haberleri takip ediyor ve bu da onu bunu yapan ilk büyük emeklilik planı sağlayıcısı yapacak.

Fidelity’nin kurduğu saklama platformu, büyük hacimli Bitcoin veya diğer dijital varlıkların depolanması ve ticareti için geliştirildi.

Platformun verileri ve uygulamaları, işlemleri daha hızlı hale getirmek ve 24 saat açık ticaret desteği sağlamak için bulutta yer alacak. Artan kullanıcı sayısıyla Fidelity, kurumsal bir güvenlik düzeyi sağlamayı hedefliyor.

GCM Yatırım Banner

Kurumsal Yatırımcı Piyasadaki Düşüşten Korkmuyor

Kripto para piyasasındaki büyük düzeltmeye rağmen kurumsal yatırımcılar bu durumdan korkmuşa benzemiyor. Fidelity yetkilileri şirketin kısa vadeli düşüşlere odaklanmadığını ve gelecekte piyasada satın alma gücünün geri döneceğini gösteren uzun vadeli göstergelere baktığını belirtiyor.

Genel olarak, hoş olmayan piyasa koşullarına rağmen blok zinciri mühendislerine ve geliştiricilerine olan talep artmaya devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.