Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Winklevoss Kardeşler Zuckerberg’e Libra için Tavsiye Verdi: Düzenleyicilerle Çalış

Winklevoss kardeşler, Mark Zuckerberg’e Libra konusunda tavsiye verdi. Detaylar aşağıda;
Winklevoss Kardeşler Zuckerberg’e Libra için Tavsiye Verdi: Düzenleyicilerle Çalış
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin milyarderleri Winklevoss kardeşler, kripto para birimleri hakkında daha fazla iyimser yorumlarıyla gündeme geldi.

Tyler ve Cameron Winklevoss, Facebook ile olan karmaşalı ilişkilerine rağmen teknoloji devinin geçtiğimiz haftalarda resmen tanıttığı Libra’sı hakkında olumlu açıklamalarda bulundu. İkizlerden Tyler Winklevoss, CNBC’ye verdiği demeçte, Libra’nın kripto için çok olumlu olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

“Facebook gibi önemli bir şirketin kripto para birimleri hakkında konuşması olayı anlamayı kolaylaştırıyor ve insanların kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlıyor.”

Winklevoss Kardeşler Facebook Libra İyimser Yorum Libra’nın duyurulmasından önce Facebook ile görüşmelerde bulunduğu iddia edilen Winklevoss kardeşler, diğer teknoloji devlerinin de benzer ürünleri piyasaya sunmalarını beklediklerini dile getirdi. “Tahminimiz her FANG şirketinin önümüzdeki iki yıl içinde bir çeşit kripto para birimi projesinin olması yönünde” diyen Tyler Winklevoss, o ve ekibi önümüzdeki hafta Senato önünde ifadeye hazırlanırken Zuckerberg’e ne tavsiye edecekleri sorulduğunda da kanun yapıcılarla iş birliğini önerdi.

Facebook’un ABD Temsilciler Meclisi’nden veto yiyen Libra’sına ilişkin önerilerde bulunan Winklevoss kardeşler Zuckerberg’e; “düzenleyicilerle çalış” dedi.

Winklevoss Kardeşler Zuckerberg Düzenleyicilerle Çalış “Onlar konuş. Bilirsiniz, biz kesinlikle ön kapıdan geçtik ve düşünceli bir şekilde düzenleyicileri eğitmeye ve düzenlemeyi şekillendirmeye çalıştık çünkü düzenlemeyi yanlış yaparsanız yeniliği engelleyebilir. Ancak doğru düzenleme inovasyonun gelişmesini sağlıyor ve bu doğru dengeyi New York ile sağladığımızı düşünüyoruz.” diyen Winklevoss, Gemini’nin Libra’yı kullanıp kullanmayacağına dair soruya ise değerlendirmeye devam ettiklerini belirterek yanıt verdi.

Bitcoin konusundaki düşünceleriyle ilgili olarak ise Tyler, bitcoinin hala ikinci altın olduğunu ve 7 trilyon dolarlık bir piyasa değerine (altının piyasa değeri) sahip olana kadar eksik değerlenmiş bir varlık olduğunu düşündüğünü dile getirdi. Winklevoss kardeşler Aralık 2017’de de bitcoinin ikinci altın olacağı yönünde tahminde bulunmuş, kısa süre sonra kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesinden aşağıya düşmüştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.