Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Wedbush Analistlerinden Musk’a Öneri! “Dikkatleri Tesla’ya Çevir”

Tesla'nın hisselerinde büyük kayıplar yaşayan Elon Musk'a, Wedbush Securities analistlerinden durumu iyi yöne çevirmesi için 10 öneri geldi. Detaylar haberde...
Wedbush Analistlerinden Musk’a Öneri! “Dikkatleri Tesla’ya Çevir”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milyarder isim Elon Musk’ın sahibi olduğu elektrikli araba şirketi Tesla’nın hisselerinde kayıplar yaşanıyor. Hal böyle olunca Musk’a, hisseleri nasıl toparlayacağı konusunda öneri geldi.

Los Angeles merkezli yatırım bankası Wedbush Securities’in analistleri Elon Musk’ın Tesla hissesini toparlaması için dikkat etmesi gereken 10 maddeyi paylaştı.

“Dikkatleri Twitter’a Değil Tesla’ya Çevirmeli”

Buna göre analistler Musk’ın 2023’te şirket hisselerini iyileştirmesi için ilk önce Ocak ayının sonuna kadar Twitter’a bir CEO bulması gerektiğini söyledi. İkinci maddede hisse senedi satışını durdurup yalancı çobanlık yapmaması gerektiği belirtildi. Üçüncü adımda ise karanlık makro ortam nedeniyle 2023 için korumacı teslimat rakamları ve hedefler ortaya koymak olarak açıklandı.

Wedbush analistleri diğer maddeleri şu şekilde açıkladı:

-Dikkatleri Twitter’a değil Tesla’ya çevirmek,

GCM Yatırım Banner

-Cybertruck teslimatlarının 2023 sonuna kadar yola çıkacağını duyurmak.

-Yönetim kurulunun, teknoloji ve elektrikli araç liderliği konusunda biraz daha deneyimli olacak şekilde değişmesi.

-Büyük bir hisse geri alım programının duyurulması, Wall Street’in güveni için önemli bir anahtar.

-Tesla’daki marj yapısı hakkında daha fazla finansal ölçüm ve şeffaflık sunmak.

-Musk’ın Twitter’da daha politik olması, elektrikli araçların kitlelere satışı için kötü bir durum.

-Twitter için stratejik plan ortaya koymak.

Analistler yakın bir zamanda Wedbush’un “En İyi Fikir” listesinden Tesla’nın hisse senedini çıkardı. Bu adımdan sonra hisse başı fiyatı 250 dolardan 175 dolara düştü.

Ayrıca müşterilere gönderilen notta Tesla’nın uzun vadeli yükselişinin ve üstün performansının korunduğu aktarıldı. Bununla birlikte Musk’ın yön değiştirmeye başlamasının gerektiği aksi takdirde durumun daha çirkinleşeceği ifade edildi.

“Tesla Uzun Vadede Dünyanın En Değerli Şirketi Olacak”

Elon Musk’ın 2023’te Tesla’nın hisselerinin olumsuz seyrini değiştirip değiştiremeyeceği merakını korurken, bu durumdan endişe duyan şirketin çalışanlarına bir mektup yazdı.

Musk, çalışanlarına Tesla’nın uzun vadede dünyanın en değerli şirketi olacağını söyledi. Ayrıca borsadaki bu durumdan rahatsız olmamaları gerektiğini aktardı.

Milyarder isim Musk, yakın bir zamanda Tesla hisseleri hakkında radikal bir karar alıp iki yıl boyunca satmayacağını duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.