Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Walmart Müşterilerine Metaverse Üzerinde Alışveriş Deneyimi Sunacak

Sektörün önde gelen perakende zinciri Walmart, müşterilerinin alışveriş deneyimlerini metaverse üzerine taşımayı planlıyor.
Walmart Müşterilerine Metaverse Üzerinde Alışveriş Deneyimi Sunacak
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük perakende zinciri Walmart, müşterilerinin fiziksel ve sanal alışveriş deneyimlerini, metaverse ortamında gerçekleştirmesini sağlayacak yolları araştırıyor. Şirket, mağazalarındaki ticarete bağlanan sanal dünyalardaki fırsatları agresif bir şekilde takip ettiğini söylüyor.

Müşteriler yakında House Flip sanal ortamında sanal evleri için mevcut olanlarla aynı fiziksel ev eşyalarını satın alabilecekler. Perakende zimciri, kullanıcıların sanal olarak göz atmasına ve ardından fiziksel sürümü satın almasına olanak sağlamak için Mainstays ve Better Homes and Gardens’tan House Flip’e yeni dekor öğeleri eklemeyi planlıyor.

Walmart Metaverse Commerce Genel Müdürü Thomas Kang, müşterilerin sanal ortamdan ayrılmadan Walmart hesaplarını kullanarak hem fiziksel hem de sanal ürünleri kontrol edebileceklerini söyledi. Walmart’ın inovasyon kolunda yönetici olan Kang, perakendeyi müşteriler için iyi olacak şekilde yeniden şekillendirme ve yeniden icat etme şansları olduğunu belirtti.

Bu yılın başlarında Walmart, oyuncuların sanal evleri yenilemesine ve satmasına olanak tanıyan, iOS ve Android’de kullanılabilen mobil bir sanal ortam olan House Flip’te oyun geliştiricisi FUN-GI ile birlikte çalıştı.

Walmart, Scoop giyim markasıyla sanal moda alanına da girdi Müşteriler, Asya’nın en büyük meta veri platformu Zepeto’da avatarlara sanal kıyafetler giydirebiliyor. Kang, şirketlerin ve markaların ürünlerini sanal dünyalarda satmalarına yardımcı olmak istediklerini, Walmart’ın önümüzdeki yıl sanal dünyalarda daha fazla deneyimi test edeceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Kang ayrıca Walmart’ın, mağazadan fiziksel ürünler satın alan müşterilere sanal bir ürün vermeyi düşündüğünü söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın