Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Metaverse Güvenliği için Yasa Tasarısını Onayladı

Metaverse’in yaygınlaşması ile beraber İngiltere'de sunulan çevrimiçi güvenlik yasa tasarısı milletvekilleri tarafından onaylandı.
İngiltere Metaverse Güvenliği için Yasa Tasarısını Onayladı
HABER GİRİŞ

Birleşik Krallık Parlamentosu, internet güvenliğini kapsayan ve metaverse için de geçerli olacak yeni bir yasa tasarısını kabul etti. Geçtiğimiz Mart ayında tanıtılan Çevrimiçi Güvenlik Yasası, şirketlerin , müşterilerin yasa dışı içerikle ve çocukların da kendilerine zararlı olabilecek içerikle karşılaşma olasılığını değerlendirmesine yönelik gereklilikleri içeriyor.

Hükümet tarafından yapılan açıklamada, şirketlerin çevrimiçi ortamda hem özgürlüğü hem de güvenliği artırması beklenen bu riskleri azaltmanın yollarını bulması gerektiği belirtildi.

Sanal dünyalardan oluşan bir koleksiyon olan metaverse, kısmen Facebook’un çaatı şirketin adını Meta olarak değiştirmesinin etkisiyle büyürken, İngiltere’deki politika yapıcılar Çevrimiçi Güvenlik Yasası’nın sanal alanlar için de geçerli olmasını gerekli gördüler.

İngiltere Teknoloji Bakanı Michelle Donelan “Sağduyulu yaklaşımımız, çevrimdışı olarak yasa dışı olanın çevrimiçi olarak da yasa dışı olmasını sağlayarak İngiliz halkına daha iyi bir gelecek sunacaktır.” açıklamasında bulundu.

Parlamentonun üst meclisi üyesi Lord Stephen Parkinson, “Metaverse, teknolojiden bağımsız olacak ve gelişen teknolojilere ayak uydurmasını sağlamak için geleceğe hazır olacak şekilde tasarlanan tasarının kapsamındadır” açıklamasını yaptı.

GCM Yatırım Banner

Yasa tasarısının Kral Charles tarafından onaylanması gerekiyor ve sonrasında yürürlüğe girmiş olacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın