Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Meta Yöneticisi Şirketin Metaverse Projesi için Tarih Verdi

Teknoloji şirketi Meta’nın üst düzey yöneticilerinden Angie Gifford, metaverse’in geleceği konusunda açıklamalarda bulundu. Detaylar geliyor...
Meta Yöneticisi Şirketin Metaverse Projesi için Tarih Verdi
Son Güncelleme: 
Yorum

Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı olarak gösterilen ve Almanya’nın başkenti Berlin’de her yıl düzenlenen IFA 2023 yeni gelişmelere ve açıklamalara tanık oluyor. Son yılların yeni teknolojilerinden metaverse ise ilgi odağı oluyor.

Dünyanın önde gelen sosyal medya ve teknoloji şirketi Meta’nın Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Angie Gifford, metaverse projesinin geleceği üzerine açıklamalarda bulundu.

Gifford, teknolojik gelişmeler için zaman gerektiğini belirterek, Meta olarak metaverse projesinin 8-10 yıl içinde hayata geçireceklerini söyledi.

Metaverse’in tek bir teknoloji olmadığına dikkat çeken Gifford, projenin internetin yeni hali olduğunu öne sürdü. Metaverse’i özetle internetin 2 boyutlu halden 3 boyutlu hale gelmesi olarak tanımlayan Gifford, internet böylelikle daha kapsayıcı özellik kazanacağını söyledi.

Metaverse’in er veya geç geleceğini ve 2 yıl önce çok konuşulduğunu hatırlatan Gifford, “Şimdi o kadar konuşulmuyor. Uzun zamandır teknoloji sektöründe çalışan biri olarak teknolojik devrimlerin hayata geçmesinin biraz zaman aldığını söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Metaverse, eski adıyla Facebook olan sosyal medya şirketinin çatı adını Meta olarak değiştirmesi sonrası dünyanın gündemine oturmuştu. Kripto para piyasasının ralli yaşadığı 2021 yılının son çeyreğinde, metaverse platformlarında sanal arsalar satılmaya başlanmış ve pek çok kişi bu arsalara yatırım yapmıştı. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%