Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Volvo S90 Coupe için Tarih Verdi!

Volvo, amiral gemisi S90'ın şimdi de farklı bir versiyonunu yapıyor. Bu yeni versiyon S90'ın Coupe versiyonu olacak. Detaylar haberimizde...
Volvo S90 Coupe için Tarih Verdi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2015 yılında Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda Volvo Serilerin en lüks versiyonunu tanıtmıştı. 80 Serilerinden sonra şirketin farklı üst segment kararı ile yeni S90 tanıtılmıştı. Volvo’nun son tarzının verildiği S90, lüks ve çevik yapının temsilcisi olmuştu. S90, duruş itibari ile rakiplerine fazlasıyla göz dağı veren bir otomobil. Far yapısı ve ızgara yapısının kusursuz grafikleri adeta kendine hayran bırakıyor.

S90’ın aynı şekilde uzun ve geniş versiyonu olan V90 ve off road versiyonu V90 Cross Country piyasaya sürülmüştü. Şimdi gördüğümüz kadarı ile Volvo S90 Serilerinde ürün gamını genişletiyor. İnsanlara karşı hitap gücü oldukça başarılı olan yeni serinin bir de “coupe” versiyonu çıkıyor. Bakalım S90 Coupe hakkında başka neler varmış!

Volvo S90 Coupe Üretimi için Sıradaki Modelleri Bekliyor

Volvo S90 Coupe Üretimi için Sıradaki Modelleri BekliyorAslında, S90 Coupe hakkında bazı sızdırma haberler çıkmıştı. Volvo’nun S90’ın çıkışından kısa bir süre sonra coupe versiyonunun da olacağını söylemesine rağmen askıda kalan bir haber oldu. Yayınlanan fotoğraflar konsept ve tam şeklinin gösterilenler gibi olmadığı iddia edilsede, Volvo S90 Coupe‘nin aynı şasi üzerinde üretime alacaklarını bildirdiler.

Yani bu demek oluyor ki Volvo S90 Coupe’nin sadece kapı eksiği olarak çıkacağını anlıyoruz. S90’ın o muhteşem kasa yapısında tek kapı oldukça iyi duracaktır. Volvo, S90 Coupe’yi bazı modellerinin üretim aşamaları tamamlandıktan sonra düşünüyor.

Şöyle ki; Volvo XC40 SUV modelinin ve 20 Serilerinin daha öncelikli olduğunu söylüyor. Volvo direktör yardımcısı Thomas Ingenlath “S90’ın iki kapılı bir coupe modeli için önümüzdeki 3 yıl için planları hazır” demesi ile yakın zaman içinde çıkışı olacağını anlatıyor. Yani 2020 yılında S90 modelinin coupe bir versiyonu yollarda göreceğiz.

GCM Yatırım Banner

S90 Sedan ile Arasında Boyut Farkı Olmayacak

S90 Sedan ile Arasında Boyut Farkı OlmayacakSızan bilgilere bakılırsa coupe’nin boyutları sedan ile aynı olacak. S90 sedanın 4.9 metrelik boyutları coupe içinde aynı düşünülüyor. İkinci husus ise S90 Coupe’nin sadece T8 plug-in hibrid versiyonu ya da T8’in daha geliştirilmiş halini koyabileceklerini bildirdiler. Bu demek oluyor ki S90 Coupe 407 beygir veya daha fazla güçler ile çıkış yapacak.

Özellikle Mercedes E Coupe‘lere fazlasıyla zorlayıcı bir rakip olacaktır. Sınıfı gereği lüks olmasının yanı sıra, yeni S90 Coupe daha güvenli çıkabilir. Çünkü Volvo’nun otonom sürüş teknolojileri artık standart olarak sunulacak ve S90 Coupe’nin çıkışına kadar eminim daha da bağımsız sürüşlere izin verecek sistem geliştireceklerdir. Detaylı özellikleri de büyük ihtimal daha sonra açıklanacak!

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.