Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Toyota Fun Concept ile Lüks Sınıf Arabalara Meydan Okuyor!

Toyota oldukça hızlı bir şekilde Konsept modellerini tanıtıyor. Toyota, Şanghay Otomobil Fuarı'nda bu sefer lüks sedan modeli Fun Concept'i tanıttı. Tasarımı ile göz dolduran Fun Concept detaylarına gelin beraber bakalım!
Toyota Fun Concept ile Lüks Sınıf Arabalara Meydan Okuyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

2017 yılı için Toyota’nın en verimli senesi diyebiliriz. Sizler için en son haberini yaptığımız FT-4X SUV‘dan sonra, bu sefer de spor bir sedan modeli tanıtıldı. Şanghay Otomobil Fuarı‘nda geniş standlara yerleşen Toyota, yeni platformu TNGA‘da neler üretebilceğinin sinyallerini veriyor. Global alanda bir çok noktada söz sahibi olan Japon firma, SUV modellere yönelen insanların 4×4 ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra, sıranın sedanlara geldiğini söylüyor.

Şanghay’da resmen gövde gösterisi yapan Toyota, Fun Concept adında yeni modelini tanıttı. Oldukça çekici ve agresif grafiklere sahip yeni Fun Concept, Porsche Panamera tarzı Gran Coupe sınıfında rekabet için çıkartılabilir. Toyota’nın 2015 yılında en çok satan araba ünvanını diğer yıllarda koruyamaması, şirketin farklı modeller ile şu an üretimde olanları yenileme telaşında olduğu açıkça belli oluyor. Fun Konseptin de çıkış amacı bence bu olsa gerek! Bakalım Fun Concept hakkında başka ne gibi bilgiler varmış?

İşte Toyota’nın Yeni Concept Modeli FUN:

Yeni Fun Concept Toyota Modellerinin Karışımı Olmuş

Yeni Fun Concept Toyota Modellerinin Karışımı OlmuşFirmalar gördüğümüz üzere tek tasarım anlayışı üzerinden üretim yapmaya başladılar. Fun Concept’e baktığımızda da 2018 Yeni Camry ile sergiledikleri bakışların benzerlikleri dikkat çekiyor. Biraz daha detaylı baktığımızda hidrojenin öncü modeli Mirai Serisinden de bir şeyler almış. Ön bakışların Toyota’nın Keen Look grafikleri ile birleşmesi, Fun Concept’in 4 kapılı sedan olarak, firmanın lüks araç kısmını tamamlayabilir. Toyota’nın pahalı klasman bekçisi Lexus, lüks gen şifrelerini emin adımlarla sahibine verdiği dikkatlerden kaçmıyor.

Toyota Fun Camry’nin Üst Klasmanı Olarak Düşünülüyor

Toyota Fun Camry'nin Üst Klasmanı Olarak DüşünülüyorYukarıda da dediğimiz gibi Camry ile bağlantılı olduğunu söylemiştik. Bizim düşüncemize göre alçak tavan ve arkaya doğru yatık bir formda tasarlanması, iddia ettiğimiz Gran Coupe olayını doğruluyor. Aldığımız bilgilere göre de yeni Fun, Lexus otonom sürüş teknolojisi dahil olmak üzere, donanımlarında üstün teknoloji barındıracağı bildirildi. Diğer bir tahminimiz ise Fun Concept’in, özellikle 2020 yılında yenilenmesi beklenen Corolla modeline öncülük edeceğidir.

GCM Yatırım Banner

Toyota Yeni Model için Dudak Uçuklatan Yatırım Yapmış

Toyota Yeni Model için Dudak Uçuklatan Yatırım YapmışAlınan bilgilere göre Toyota, Kentucky fabrikasına 1.3 milyar $‘lık yatırım yaparak, Fun Concept ile beraberinde farklı modellerin de alt yapıları burada yapılması düşünülüyor.

Toyota Fun Concept Ne Zaman Çıkıyor?

Toyota Fun Concept Ne Zaman Çıkıyor?Toyota‘nın yapmış olduğu ciddi yatırımdan yola çıkarsak önümüzdeki 3 sene içerisinde bu projenin hayata geçirilip Fun Concept‘i yollarda görebiliriz. Şirket yetkililerinden çıkış hakkında bilgi verilmese de, bence fuar’ın parlayan yıldızı için geri sayım başladı.

Toyota FT-1 Videosunu Buradan İzleyebilirsiniz:


Son yılların en atak şirketlerinden biri olan Toyota gördüğümüz gibi üst üste farklı segmentlerdeki araç tanıtımlarını yapıyor. Dünyada hibrid motor gücünü elinde tutan Toyota’yı bu gidişle kimse tutamayacak! Tahminime göre seneye Range Rover’ın Velar modelini çıkarması gibi kendi SUV sınıfında da Toyota’nın böyle bir hareketi olabilir. Japon temsilcisi Toyota’nın yeni sedan konsepti Fun hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.