Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Toyota’nın Yeni Konsepti FT-4X Hangi Modelin Yerini Alıyor?

Dünyada 4x4 SUV modellerin duayeni Toyota, farklı bir yapıda olan arazi taşıtını tanıttı. Şaşırtıcı tasarımı ve özellikleri ile tüm ilgiyi kendinde topladı. Şimdi, FT-4X hakkında detaylı bilgileri sizlerle paylaşalım!
Toyota’nın Yeni Konsepti FT-4X Hangi Modelin Yerini Alıyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Toyota, 2017 New York Otomobil Fuarı‘nda gösterime sunduğu yeni konsept modeli FT-4X, fuarda ilginin ve merakın büyük kısmını üzerine çekmeyi başardı. Aslında bu konseptin gösterimi ile Toyota dünyaya gizli bir sinyal veriyor olabilir. Gelen bazı yorumlara baktığımız zaman japon firmanın “FJ” serilerine son verdiği ve “FT” ismi ile yol alabileceğini bildirdiler. Land Cruiser tarihinin başlangıcı sayılabilecek FJ’ler gerçekten sonlandırılacak mı?

Diğer gelen yorumlar arasında da FT-4X(Future-Toyota-Four-Whell-Drive) yeni bir tarzın başlangıcı olan CH-R ile RAV4 modellerinin daha çok off road tarafını temsil eden bir model olacağı yönünde. Sizce hangisi daha ağır basıyor? Dünyaya yön veren grafik anlayışı ile Toyota hakkında öğrenmemiz gereken bir çok bilginin olduğunu düşünüyorum! Şimdi haberin detaylarına geçelim!

Bakalım FT-4X’le İlgili Başka Gelişmeler Nelermiş?; 

Dış Tasarımı Daha Kare Hatlardan Oluşturulmuş

Dış Tasarımı Daha Kare Hatlardan OluşturulmuşToyota’nın yeni konsepti şekil ve yapılış tarzına bakılırsa, engebeli arazileri atlattıktan sonra şehir gezilerinizi de yapabilceğiniz bir formda düşünülmüş. Tabi bir Toyota Tundra kadar ağır arazilere uygun olmayabilir!

Toyota’nın FJ Serisi yerine düşündüğünü varsayarsak “multi hatch” kapak düzeni ile klasikliğini koruyacaktır.

GCM Yatırım Banner

Toyota FT-4X’e Kamp ve Geziler İçin Paketlerler Eklemiş

Toyota FT-4X'e Kamp ve Geziler İçin Paketlerler EklemişFT-4X Concept‘in dış yapısına koyulan off-road tabanlı çeki demiri, tampon ve yüksek süspansiyonun yanısıra, iç yaşam alanında da kamp havası estirecek farklı özellikler getirilmiş. Ekipmanlar arasında en dikkat çekici olarak The North Face‘den Toyota’ya yapılan uyku tulumudur. Uyku tulumunu kullanmadığınız süreçlerde kol dayama olarakta kullanabiliceksiniz.

FT-4X’İN Arka Yaşam Alanında Kısıtlama Yok!

FT-4X'İN Arka Yaşam Alanında Kısıtlama Yok!Arka kısıma baktığımızda Land Rover tarzı dikine konumlandırılmış küçük bir cam görüyoruz. Koltukların tamamen düzlenip yatak pozisyonuna getirebiliyorsunuz. Diğer yandan eşyalarınızı zorlu arazilerde sabit tutmak için kanca demirlerinin çamurluk üstlerine entegre edildiğini görmekteyiz.

Aklımıza FT-4X’in arazi şartlarında en iyi arkadaşı kim olabilir derken, Peugeot Hoggar 4×4 gayet güzel eşlik edebilir.

Toyota FT-4X Serisini Klasik Bir Havada Tutmak İstiyor

Toyota FT-4X Serisini Klasik Bir Havada Tutmak İstiyorToyota FT-4X için navigasyon sistemi dahil olmak üzere Apple CarPlay veye Android Auto gibi yeni nesil sinyalli özelliklerden uzak duracağa benziyor. Toyota’nın düşüncesi 1960 model FJ’leri anmaksa olabilir ancak, günümüz şartlarında bu özellikleri getirmesi bence yararlı olacaktır.

Daha önce yayınladığımız Jeep Yuntu Konseptin teknolojik planlarına göre biraz ters köşe oluyor!

Toyota FT-4X’i Hangi Dünya Pazarı İçin Düşünüyor?

Toyota FT-4X'i Hangi Dünya Pazarı İçin Düşünüyor?Bu kısımda da farklı görüşler bildiriliyor. FT-4X’in sadece Amerika pazarı düşündüğünü söylüyor. Bizim düşüncemize göre FJ Cruiser‘da yaptığı yanlış stratejisini bu sefer uygulamayarak, FT-4X Serilerini tüm dünya pazarına sunacaktır.

Toyota FT-4X’in Çıkış Tarihi Belli mi?

Toyota FT-4X'in Çıkış Tarihi Belli mi?Bildiğimiz gibi konsept modellerin ne zaman çıkış yapacağı ile ilgili bilgiler verilmemektedir. Hatta FT-4X ve Skoda Vision-E gibi ileri yönlü araçların üretilecekleri bile belli değildir. Çıkış tarihine ilişkin kulağımıza gelen bilgiler doğruysa, FT-4X’in 2020 yılı için kesinlikle üretime alınacağı söylendi.

Toyota FT-4X’in Tanıtım Videosunu Buradan İzleyebilirsiniz:

Futüristik grafikler ile birlikte Toyota‘nın ileri tasarım anlayışının anlatıldığı FT-4X modelinin, Apple’in sürücüsüz arabası çıkışı kadar heyecanlandırıcı. Şimdi yapmamız gereken sadece beklemek oluyor! Peki Toyota’nın yeni 4×4 SUV konsepti FT-4X size göre çıkış yapabilecek mi?

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.