Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Jeep Yeni SUV Modeli ile Range Rover’a Rakip Oluyor!

Jeep, büyük boyutlarda olan 7 kişilik SUV'u Yuntu'yu tanıttı. Şangay Otomobil Fuarı'nda gösterilen yeni SUV, takdir almayı şimdiden başarmış. Şu an için konsept olarak tanıtılan yeni Yuntu 4x4 SUV'un detaylarına gelin beraber bakalım!
Jeep Yeni SUV Modeli ile Range Rover’a Rakip Oluyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

4×4 araçların isim babası Jeep, yine harika bir SUV modeli ile karşımıza geliyor. Jeep’in buradaki amacı, Range Rover‘ın büyük SUV kategorisindeki hükmünü biraz aşağılara çekmekmiş. Yeni Konsept modelinde de bunu anlayabiliyoruz. Ancak karşısında bir de Toyota Land Cruiser gibi bir faktör var.

Jeep’in Yuntu adını verdiği yeni proje SUV’u, geçmişten gelen bir ismin harmanlamasından ortaya çıkartılmış. 1963 yılında Station Wagon kasa tipi altında ve Cherokee’nin altyapısı kullanılarak çıkartılan Wagoneer serisinin devam niteliğinde düşünülmüş. Farklı deneyimlerin birleşimi olan Yuntu, oldukça kondisyonlu bir şekilde sahalara çıkış yapacağa benziyor.

Bakalım Yuntu Hakkındaki Planlar Nelermiş?:

Jeep Yuntu’nun Boyutları Fikir Ayrılığına Neden Olmuş

Jeep Yuntu'nun Boyutları Fikir Ayrılığına Neden Olmuş Şangay Otomobil Fuarı‘nda ilk olarak gösterilen Yuntu, 7 kişilik aile SUV’u olarak yapılması bekleniyor. Konsept modelin yapısal olarak duruşu buna göre olsa da, bazı kesimler normal beş kişilik oturma pozisyonunda üretileceğini söylüyorlar. Ancak ağır basan taraf , Grand Wagoneer‘in devamı niteliğinde olacağı için 7 kişilik çıkacağı gözüküyor.

Yuntu’nun Çıkış Versiyonu Geçmişin İzlerini Taşıyacak

Yuntu'nun Çıkış Versiyonu Geçmişin İzlerini TaşıyacakJeep firmasını klasikleştiren parçalardan, özellikle ızgara yapısından vazgeçilmeyeceği bildirildi. Yani ilk Willys‘lerden gelen ön ızgaranın modernleşmiş hali yapılabilir. Jeep’in 2018 yılı için planlarının arasında olan Wrangler Pick-up modelide bunun sağlaması olabilir.

GCM Yatırım Banner

Yuntu’nun İç Mekanına Ahşap ve Dijital Ekranlar Hakim 

Yuntu'nun İç Mekanına Ahşap ve Dijital Ekranlar Hakim Yuntu‘nun iç yapı malzemelerini ahşap yapıda düşünülmüş. İçerisinde kullanılacak digital teknoloji ile Yuntu’nun iç yapısının çoğunluğu ekranlardan oluşacak gibi duruyor. Konsept bir model olmasından dolayı bu şekilde sunumu normal olabilir ancak, çıkış yaptığı zaman Grand Cherokee Trailhawk‘ın teknolojik yapısının biraz fazlası olacaktır.

Yuntu’nun Diğer Jeep Modellerinin Temsilcisi Olacağı Söyleniyor

Yuntu'nun Diğer Jeep Modellerinin Temsilcisi Olacağı SöyleniyorYuntu ile geçmişten günümüze Jeep hakkında ilgi uyandıran bilgilere bir yenisi daha ekleniyor. Yuntu için düşünülen ileri teknoloji paketleri, Jeep firması altında üretimi yapılan tüm modellerin öncüsü olacağı söyleniyor. Bu öncü yeniliklerin başında otonom sürüş teknolojisi gelmektedir. Bu özelliği kesin olarak Yuntu’nun üretim versiyonunda geliştirilip sunulacağı bildirildi.

Yuntu ile beraber gelecek yeniliklerden bir tanesi de hibrid motor ünitesi! Çağımızın motoru hibrid ünitelerde, Yuntu için daha farklı şekillerde düşünülüyor. Çıkış versiyonunun tahminen 3 adet güçlü elektrikli motorlarla üretilmesi bekleniyor.

Yuntu’nun Çıkış Tarihi Tam Olarak Belirlenmemiş

Yuntu'nun Çıkış Tarihi Tam Olarak BelirlenmemişFuar gösteriminden sonra akla gelen en çok soru ne zaman çıkacağı olmuştur. Jeep firmasının Yuntu’yu 2020 yılı için çıkartacağını söylesede, otomotiv uzmanları bu sürenin uzayacağını söylüyorlar.
Jeep Grand Cherokee SRT ve Lamborghini’nin Muhteşem Kapışmasını Buradan İzleyebilirsiniz:

Jeep‘in son atağı Yuntu‘nun şu an için iyi hazırlandığını söyleyebiliriz. Konsept modelin vermiş olduğu abartı görünümler, çıkış versiyonunda yerini daha alımlı ve çekici bir yapıya bırakacaktır. Jeep firmasının güçlü rakiplerine karşı kullacağı bu silahı, dünyada çok ses getirecektir.

İlginizi Çekebilir: Floyd Mayweather’in Filosundaki En Etkileyici Araç: “Avorza Jeep Wrangler”

Her ne kadar Audi Q7 ve Porsche Cayenne’ye rakip olarak yapılsa da, onlardan aldığı bazı grafiklerde gözümüzden kaçmadı. Mesela T formlu Led far yapısı 2017 Volvo XC90 modelinden alındığını söyleyebiliriz. Şimdilik Yuntu hakkında verilen bilgiler bu kadar olsada, daha ileriki zamanlarda tüm özelliklerini inceleme altında sizlere sunacağız. Yeni Jeep Yuntu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir? 

 

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.