Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Volvo Yeni Bir Seri Çıkarma Hazırlığına Giriyor!

İsveçli araba üreticisi Volvo, farklı sınıflar için araç çıkarma planlarında olduklarını bildirdi. Haberin detaylarına gelin beraber bakalım!
Volvo Yeni Bir Seri Çıkarma Hazırlığına Giriyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

1927 yılında ilk üretimine başlayan İsveçli Volvo, artan rekabet doğrultusunda farklı serilerin çıkabileceğini  söyledi. Dünyada her segmentte otomobil çıkartan firmaların, farklılaşma yolunu tercih etmesiyle dünya pazarına sunulan model sayısının arttığını görüyoruz. Bunun farkında olan Volvo’da S90 serisi ile başlayan yeni tasarım yarışına başka elemanlarda eklemek istiyor. Bu açıklama Volvo’nun Amerika Birleşik Devleti temsilcisi Lex Kerssemakers tarafından gelmiştir.

Kerssemekars’in açıklamasına göre, özellikle XC serilerinin XC60 ve XC90 versiyonlarından daha küçük bir yapıda düşünülen XC40 için hazırlık yapılabileceğini bildirdi. Bunların dışında daha pratik boyutlarda “20” serisi adında başka modellerinde gündemde olduğunu söyledi. Üst düzey araba yapımında, daha küçük boyutlarda araç üretimi düşünen Volvo, bu gidişle piyasaları sallama planı içerisinde olduğunu yansıtıyor. Çıkartacağı seri hakkında kesin bilgiler vermese de, çıkabileceği sinyallerini yaymış oldular. Bakalım Amerika sözcüsü başka nelerden bahsetmiş?

Volvo Yeni XC40 Konsept Aracını Üretime Alacak mı?

Volvo Yeni XC40 Konsept Aracını Üretime Alcak mı?Geçen yıl konsept olarak duyurduğu ve XC40‘ın XC60 tabanında olup, ancak daha küçük boyutlarda düşündüklerini bildirmişlerdi. Zaten küçük olabileceğini serilerin sıralamasından da anlayabiliyoruz. Büyükten küçüğe doğru bir sıralama ile gidildiği takdirde, C30‘dan sonra sıranın 20‘li kısmına gelinmiş oluyor!

Volvo 20 Serisileri için Ne Düşünüyor?

Volvo 20 Serisileri için Ne Düşünüyor?Volvo, V90 Cross Country modelinin çıkışını kutlarken aynı anda “V20-S20” gibi araçların Volvo üyeliğine alınabileceği söylendi. Tabi bu kararın tam kesin olmadığını bizzat bildirdi. Volvo, 20 serilerinin çıkışına karar vermesi durumunda; bir çok markanın özellikle Alman üreticilerinin korkulu rüyası haline gelebilir.

Volvo’nun 20 Serisi Çıkarsa Hangi Modellere Rakip Olacak?

Volvo'nun 20 Serisi Çıkarsa Hangi Modellere Rakip Olacak?Volvo planlarını uyguladığı taktirde, yeni serisini özellikle Alman rakiplerine karşı kullacaktır. Hedefleri arasında BMW X1, Mercedes GLA, Audi Q2 ve Jeep Renegade olabilmesi yüksek gözüküyor.

GCM Yatırım Banner

Volvo’nun 20 Serisi Motorları Tamamen Elektrikli Olabilir!

Volvo'nun 20 Serisi Motorları Tamamen Elektrikli Olabilir!Volvo’nun son zamanlarda çıkardığı modellerin hemen hepsinde hibrid teknolojili ünitelere yer verdiğini biliyoruz. Buradan yola çıkarak yeni XC40 ve 20 serilerinin hibrid veya tamamı elektrikli motorlarla çıkartılacağını düşüncesindeyim. XC ve S90 serilerinde kullanmış olduğu plug-in hibrid üniteler oldukça teknolojik ve yüksek güçler sağlayan motor grupları içerisine girmektedir.

Volvo Araçlarının Nasıl Üretildiğini Merak Ediyorsanız Videomuzu İzleyebilirsiniz:

Bakalım İsveçli şirketin ileriye dönük projelerini hayata geçirilebilecek mi? Firmanın sağlam yapısı altında, başka küçük sınıf araçların çıkışı ile kendi içinde oluşturacağı pazar, Volvo’nun daha da güçlenmesini sağlayacaktır. Şu an için “olabilir” haberleri vermekle beraber, ileri ki yıllarda bu planlar daha da netleşecektir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.