Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Volkswagen 2021’in İlk Yarısında Rekor Kazanç Elde Ederken Hisseler Hafif Artıda

Volkswagen ilk yarıda rekor sonuçlar elde ederken hisseler hafif yükselişle hareket ediyor.
Volkswagen 2021’in İlk Yarısında Rekor Kazanç Elde Ederken Hisseler Hafif Artıda

Alman otomotiv devi Volkswagen, yılın ikinci yarısına ilişkin rekor kazanç rakamlarıyla gündeme geldi. Aynı zamanda üç ay içinde ikinci kez kâr marjı hedefini yükseltmesiyle dikkat çekti.

Daha önce yüzde 5,5 ila 7 olarak öngördüğü satışlara ilişkin işletme getirisi beklentisini yüzde 6 ila 7,5 aralığına yükseltti.

Dün 203,85 euro ile kapanış yapan VOW3 kodlu hisseler, Alman Xetra borsasında 203,50 euro ile açılış yaptı.
Volkswagen Rekor Kazanç
Kaynak: MarketWatch

TSİ 12.50’de hafif artıda ilerlerken gün içi hareket aralığı 199,84 – 205,30 euro oldu.

Elektrikli araç teslimatları neredeyse üç katına çıkarken, Avrupa ve Amerika’da üst düzey otomobillere yönelik artan taleple pandemi öncesi seviyeleri aştı.

Faaliyet sonucu, devam eden zorlu koşullara rağmen 11,4 milyar euroluk rekor seviyeye ulaştı. Grubun satışlardan elde edilen faaliyet getirisi yüzde 8,8’lik güçlü seviyede gerçekleşti.

Vergi öncesi ve sonrası kazançlar, sırasıyla 11,2 milyar euro ve 8,5 milyar euroya önemli ölçüde iyileşti. Volkswagen CEO’su CEO Diess kazanç raporuna ilişkin şöyle açıklamada bulundu:

“Hem operasyonel hem de stratejik olarak yüksek hızımızı koruyoruz. Yılın ilk yarısındaki rekor sonuç, markalarımızın ne kadar güçlü ve ürünlerinin ne kadar çekici olduğunun açık bir kanıtı. Premium segment, finansal hizmetlerde olduğu gibi çift haneli getirilerle özellikle iyi performans gösterdi. Elektrik saldırımız ivme kazanıyor.”Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum