Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Verilere Göre Bu Altcoin için Güzel Günler Yakın Olabilir!

Geliştirme faaliyetindeki ve fiyat hacmindeki artış ilk 20 içinde yer alan bir altcoin için güzel günlerin habercisi olabilir! Detaylar haberde;
Verilere Göre Bu Altcoin için Güzel Günler Yakın Olabilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasalarında hafta sonuna girilmek üzereyken özellikle ilk 20 içinde yer alan kripto para birimlerinin hareketleri yatırımcıların radarında! Son verilere göre geliştirme faaliyetindeki ve fiyat hacmindeki artışın Cosmos (ATOM) için güzel günlerin habercisi olabileceği belirtiliyor.

Canto DEX, 63.2 milyon dolarlık işlem hacmiyle yeni bir rekor kırarken; geliştirme faaliyetindeki ve ATOM’un hacmindeki artış Cosmos ağına yarayacak gibi görünüyor.

Peki, Canto DEX’in ATOM’u fiyat tablosunda yukarı itme ihtimali ne seviyede olabilir?

Canto DEX’ten Üstün Performans

Cosmos tabanlı L1 blok zinciri Canto DEX, kısa süre önce 63.2 milyon dolara ulaşan işlem hacmiyle Solana ve Fantom’u geride bırakarak yeni bir rekor kırdı.

Canto DEX’in başarısına ek olarak, yeni DeFi projeleri Cosmos ağında başlatıldı. Bu durum, Cosmos’un DeFi alanında lider bir L1 blockchain çözümü olarak konumunu daha da sağlamlaştırdı.

GCM Yatırım Banner

Cosmos için Daha Gidilecek Çok Yol Var

Canto DEX’in başarısına ve yeni DeFi projelerinin akışına rağmen, Cosmos’un genel TVL’si düştü. Bunun nedeni likidite eksikliği veya ağa ilgi eksikliği olabilir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Defi Llama

Cosmos’un TVL’si düşse de, Cosmos ağındaki stake edenlerin sayısı ise artmaya devam etti. Staking Rewards’a göre son 30 günde yüzde 0.62 artış yaşandı.

Bu, daha fazla kullanıcının ağa dahil olduğunu gösterdiği için olumlu bir göstergedir. Ve aslında, bu kullanıcıların ağın büyümesine aktif olarak katıldıkları gözlemlendi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Staking Rewards

Token’a İlgi Artıyor

Ayrıca, son birkaç gün içinde ATOM’un hacminde sağlıklı bir artış oldu. Bununla birlikte, Cosmos ağındaki geliştirme faaliyeti de büyük bir artış ortaya koydu. Bu, geliştiriciler tarafından Cosmos GitHub’a yapılan katkıların sayısının arttığı anlamına geliyordu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Geliştirme faaliyetindeki artışa rağmen, ATOM’un piyasa değeri hakimiyeti ise geriledi. Messari’ye göre, tokenın piyasa değeri hakimiyeti yüzde 21.99 oranında düştü. Bu, kripto alanındaki diğer blok zincirlerinden artan rekabetin bir sonucu olabilir.

Dikkate alınması gereken bir diğer faktörün altcoin oynaklığı olduğu söylenebilir. Bir tokenın oynaklığı arttıkça, tüccarların fiyat hareketlerini tahmin etmesinin daha zor hale gelebileceği unutulmamalıdır.

Dolayısıyla bu durum, ATOM’u uzun vadede elinde tutmak isteyen tüccarların sayısında bir azalmaya yol açabilir ve bu da tokenın genel performansını olumsuz yönde etkileyebilecek bir unsurdur.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Messari

Piyasa değeri hakimiyetindeki düşüşe ve volatilitedeki artışa rağmen ATOM’un fiyatı yükselişte. ATOM, haber yazımı esnasında 13.10 dolar civarında işlem görüyordu ve CoinMarketCap verilerine göre fiyatı son bir haftada yaklaşık yüzde 7 artmış durumda.

Tüm bunlar, pazarın Cosmos ağının geleceği ve büyüme potansiyeli konusunda iyimser olduğunun bir işareti olabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın