Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Veriler Çıktı: O Altcoinde 2024’ün Yeni Zirvesi Görülebilir!

Son dönemde güçlü duran Chainlink'in fiyatı, borsa arzındaki azalmayla birlikte 2024'ün en yüksek seviyesine yakın seyrediyor. Yeni zirve yakın mı? Detaylar;
Veriler Çıktı: O Altcoinde 2024’ün Yeni Zirvesi Görülebilir!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 51 bin doların üzerini gördüğü yeni günde kripto para piyasalarındaki canlılık sürüyor. Aylık kazancı yüzde 35 civarında seyreden son günlerin dikkat çeken altcoini Chainlink’in (LINK) fiyat hareketleri de yakından takip ediliyor.

Chainlink son bir hafta içinde adres faaliyetlerinde gözle görülür bir artış sergiledi. Kripto analisti Ekta Mourya’ya göre bu durum, LINK fiyatının, 2024 zirvesi olan 20,856 dolar seviyesine ve daha yukarısına doğru yükselmesinin yolunu açmış durumda.

LINK fiyatı, haber yazımı itibarıyla 20.23 dolar civarında işlem görüyor ve yılın zirve noktasına yakın seyrini sürdürüyor.

LINK Fiyatı Yükseliş Eğilimini Koruyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Öte yandan, kripto analitik platformlarından alınan zincir üstü ölçümlerin Chainlink tokenı için yükseliş tablosu çizdiği belirtiliyor.

Göstergeler LINK Fiyat Artışını Destekliyor

Zincir üstü üç önemli ölçüm olan aktif adresler, günlük aktif adresler ve borsalardaki arzın, LINK’in son dönemdeki yükseliş hareketlerini desteklediği görülüyor.

GCM Yatırım Banner

Aktif adresler, aşağıdaki Santiment grafiğinde görüldüğü gibi Şubat ayı boyunca birçok kez artış kaydetti. Aktif adresler, 2 Şubat tarihinde 6.493 ile en yüksek seviyeye ulaştı.

LINK Aktif Adresler Metriği Olumlu Düzeyde Görünüyor
Kaynak: Santiment

Günlük aktif adresler grafiği, geçen hafta yeni adreslerde yüzde 12,27’lik bir artış olduğunu ortaya koydu. IntoTheBlock’un grafiği, Chainlink’teki artan aktiviteyi destekleyecek şekilde son yedi gün içinde aktif adreslerde yüzde 5’lik bir artış olduğunu gösterdi. Bu da Chainlink’teki artan aktiviteyi destekliyor.

LINK Günlük Aktif Adreslerde Artış Var
Kaynak: IntoTheBlock

Borsalardaki LINK arzı Şubat ayında düşüş göstererek 2 Şubat’taki 219,51 milyon seviyesinden Çarşamba günü 211,61 milyona geriledi.

LINK arzı bu ay yüzde 4 azalarak Chainlink tokenı üzerindeki satış baskısını azalttı. Bu durumun da Chainlink için yükseliş tezini desteklediği belirtiliyor.

Mourya, bu göstergeleri baz alarak Chainlink’in yerel tokenının, kazancını artırması durumunda 2024’teki zirvesi olan 20,856 dolara yeniden ulaşabileceğini ve daha yukarılara tırmanabileceğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.