Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Veriler Bu Altcoini Gösterdi: Ralli mi Boğa Tuzağı mı?

Kripto para piyasalarının oldukça hareketli olduğu Ocak ayında önemli artış gösteren altcoinlerden biri için veriler neyi işaret ediyor? Detaylar haberde;
Veriler Bu Altcoini Gösterdi: Ralli mi Boğa Tuzağı mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Hareketli geçen Ocak ayının ardından kripto para piyasalarında Şubat ayının nasıl geçeceği merak ediliyor. Geride kalan ay içinde en iyi fiyat performansı sergileyen altcoinlerden biri olan Fantom’un (FTM) geleceği için bazı veriler önemli ipuçları veriyor.

FTM, Ocak ayında fiyat rallisinin başlamasından bu yana yüzde 200 arttı. MVRV oranı dışında birkaç ölçümün bir boğa koşusuna işaret etmesi dikkat çekiyor.

Peki, yatırımcılar bir boğa koşusuyla mı yoksa bir boğa tuzağıyla mı karşı karşıya?

Fantom, Ocak 2023 döneminde piyasada önemli artış gören kripto para birimleri arasında yer alıyor. Günlük zaman diliminde bakıldığında, altcoinin 1 Ocak’tan şu ana kadar yüzde 200’lük etkileyici bir artış gösterdiği ortada.

Kripto varlık, haber yazımı esnasında 0.61 dolar civarında işlem görmekle birlikte, neredeyse 3 dolar olan tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) hala çok uzakta seyrediyor.

GCM Yatırım Banner

Altcoin, göreceli güç endeksine (RSI) göre güçlü bir boğa trendinde görünmekle birlikte RSI çizgisi aşırı alım sınırını geçmişti ve 70’in üzerindeydi. Peki, bu bir boğa koşusu mu yoksa boğa tuzağı mı?

Pozitif Ölçümler Bir Boğa Koşusu Olduğunu Gösteriyor

Gözlemlenen fiyat grafiği, hareketin şu ana kadar etkileyici olduğunu gösterdi. Ancak fiyat değişiminin gücü ve sağlığı ancak hacim metriği dikkate alınarak belirlenebilir.

Santiment hacim metriğine bakış, Fantom hacminde yakın zamanda bir artış olduğunu ortaya çıkardı. Fiyatlar hızla yükselirken ticaret hacminin yavaşlaması ve hatta büyümesinin durması yaygın bir durumdur. Ancak Fantom’da durum hiç de böyle değil.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Balina işlem ölçüsünün incelenmesi, balina faaliyetlerinin son birkaç hafta içinde önemli ölçüde arttığını ortaya çıkardı.

Ayrıca, balina işlemleri yoluyla üretilen birikimlerin büyük kısmının 19 ve 20 Ocak’ta gerçekleştiği de açık. FTM fiyat düşüşündeki bu oldukça önemli artış, Ocak ayındaki artışın daha yeni başladığını gösteriyordu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

MVRV’den Karlı ve Uyarıcı Sinyal

Piyasa değerinin gerçekleşen değere oranı (MVRV), hem heyecan verici hem de uyarı olabilecek bir seviyeyi ortaya çıkardı.

FTM, 30 günlük yüzde 61.49’luk MVRV ile sahipleri için yüksek düzeyde bir karlılık sergiledi. Yaklaşık yüzde 55.83’te görülen 365 günlük MVRV, benzer şekilde önemli bir karlılık seviyesi gösterdi.

MVRV seviyesi yatırımcılar için heyecan verici olsa da her iki dönemde de mevcut seviyesinden fazla değerleniyor ve bu da piyasada bir düzeltme olabileceğine işaret ediyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Genel olarak, bu ölçümler bir boğa koşusuna ve varlığın mevcut fiyat artışının devam ettiğine işaret ediyor. Potansiyel bir fiyat tersine dönüşünü gösteren MVRV, tek uyarı göstergesiydi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.