Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Vakıfbank’tan Hisse Alımı! BDDK’ya İzin Başvurusu Yapıldı

Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Vakıfbank, KAP üzerinden yaptığı açıklamada 5 bağlı ortaklığından hisse aldığını duyurdu. İşte detaylar;
Vakıfbank’tan Hisse Alımı! BDDK’ya İzin Başvurusu Yapıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinde duyurulan bilgilere göre Vakıfbank, yönetim kurulunun aldığı kararlar çerçevesinde bankanın bağlı ortaklığı olan 5 şirkette sahip olduğu paylarla ilgili satın alma hamlesi gerçekleştirdi. Söz konusu bağlı ortakların arasında Vakıf Faktoring ve Vakıf Yatırım Menkul Değerler gibi şirketler bulunuyor.

Aktarılan bilgilere göre Vakıfbank, Vakıf Pazarlama Sanayi ve Ticaret’in yüzde 9,76’lık payını (17.634.837 TL), Vakıf Enerji ve Madencilik’in yüzde 1,77’lik hissesini (2.494.349 TL), Taksim Otelcilik’in ise yüzde 1,43’lük payını (11.695.229 TL) Türkiye Sigorta’dan satın aldığını duyurdu.

Türkiye Sigorta’nın sahibi olduğu yüzde 0,25 oranında ve 2.097.500 TL değerindeki B grubu payının tamamının satın alındığı açıklandı.

Bunların yanında Banka, diğer bağlı ortaklarından olan Vakıf Faktoring’de Türkiye Sigorta’nın sahip olduğu yüzde 13,71 oranına tekabül eden A ve B grubu paylarının tamamının satın alınması için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na izin başvurusunda bulundu. Yüzde 13,71’lik söz konusu pay için değerleme raporu neticesinde elde edilen tutarın 140.068.750 TL olduğu ifade edildi.

Vakıfbank hisseleri günlük yüzde 1,8 artışla 9,78 TL seviyesinde bulunuyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.