Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

VAKBNK Menkul Kıymet İhracını, PNLSN ve AKSEN Temettüsünü Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören VAKBN, 1 milyar euroluk menkul kıymet ihraç kararını, PNLSN ve AKSEN ise temettüsünü paylaştı.
VAKBNK Menkul Kıymet İhracını, PNLSN ve AKSEN Temettüsünü Duyurdu
HABER GİRİŞ

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O (VAKBN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada İpotek Teminatlı Menkul Kıymet İhracına yönelik bilgilendirme yaptı. Banka, tüm para birimlerinde 1 milyar euro karşılığı tutarda ipotek teminatlı menkul kıymet ihracı yapılmasına karar verdi.

Konuyla ilgili olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) ve Sermaye Piyasası Kurulu’na (BDDK) gerekli izin ve başvuruların yapıldığı belirtildi.

VAKBNK, günü yatay tamamlayarak kapanışını 9 TL’den yaptı.

PANELSAN

KAP’tan kar payı dağıtımına yönelik açıklama yapan Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret (PNLSN), pay başına brüt 0,55 TL, net 0,50 TL kar payı dağıtım kararının Genel Kurul tarafından onaylandığını duyurdu.

Ödemeler 3 Ağustos tarihinde yapılacak. Şirketin 2022’deki net karı 174,3 milyon TL seviyesindeydi.

GCM Yatırım Banner

PNLSN, günlük yüzde 1,3 yükselişle 36,5 TL’den işlem gördü.

Aksa Enerji

Borsa İstanbul’da AKSEN koduyla işlem gören Aksa Enerji Üretim, pay başına brüt 0,81 TL, net 0,73 TL nakit temettü ödenmesine karar verdi. Kar payı dağıtım tarihinin 3 Mayıs olduğu belirtildi. Şirketin 2022’deki net karı 4,5 milyar TL seviyesindeydi.

AKSEN, günlük yüzde 3 kayıpla 29 TL’den kapanış yaptı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.