Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Uzman JANTS, DYOBY ve TEZOL’u Değerlendirdi! Bu Seviyelere Dikkat

Yatırımcıların yakından tanıdığı isim İsmail Güner, JANTS, DYOBY ve TEZOL’u yorumlayarak mevcut fiyatlarını değerlendirdi. İşte detaylar;
Uzman JANTS, DYOBY ve TEZOL’u Değerlendirdi! Bu Seviyelere Dikkat
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da durgun bir hava kendini gösterirken yatırımcılar da potansiyel barındıran ve gelecek vaat eden şirketlere yönelmeye çalışıyor. Seçim, deprem ve yurt dışında yaşanan bankacılık krizinin etkisiyle 5000 puanın altına düşen endekste, birçok hissenin ciddi kayıplar verdiği görüldü.

Analistler söz konusu dönemde belirsizlik ve risklerin ağır basması nedeniyle kısa vadeli ve kredili işlemlerden uzak durulması gerektiğini söylüyor. Uzmanların büyük çoğunluğu seçim sürecinin sancılı geçeceğini, fakat devam eden dönemde borsanın tekrar yükseliş trendine gireceğini belirtiyor.

İnfo Yatırım’da Dicle Bozdan’a konuk olan İsmail Güner, Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret (JANTS), DYO Boya (DYOBY), Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret’i (TEZOL) değerlendirerek yatırımcıların dikkat etmesi gereken kritik seviyeleri işaretledi.

Jantsa

Uzman JANTS, DYOBY ve TEZOL’u Değerlendirdi! Bu Seviyelere DikkatKaynak: Paratic Piyasalar

Borsa İstanbul’da JANTS koduyla işlem gören Jantsa, günlük yüzde 0,4 artışla 101,4 TL’den işlem görüyor. Haftalık yüzde 2, aylık yüzde 6,2 eksiyi gösteren şirkette yıllık kazanç oranı yüzde 57,3 seviyesinde. JANTS, yıllık en düşük 64 TL’yi, en yüksek ise 161,5 TL’yi gördü.

GCM Yatırım Banner

Güner, şirketin 2022’de 800 milyona yakın bir kar açıkladığını, hissenin değerleme oranlarına bakıldığında çok da pahalı olmadığının söylenebileceğini aktardı.

JANTS’nın orta vadede her portföyde olması gerektiğinin altını çizen Uzman, çok güçlü bir şirket olduğunu vurguladı. Tek sıkıntının geçmiş yıllarda çok iyi bilanço performansı sergilemesinden dolayı aşırı primlendiğini, JANTS’nın yaklaşık 2 yıldır düzeltme yaptığını paylaştı.

Hissenin fiyatının 2021 Nisan ayındaki fiyatıyla aynı olduğunu, fakat şu anda makul seviyelerde bulunduğunu dile getirdi. Yükselişin devam edebilmesi için 120 TL seviyesinin kırılması gerektiğini duyurdu.

DYO

Uzman JANTS, DYOBY ve TEZOL’u Değerlendirdi! Bu Seviyelere DikkatKaynak: Paratic Piyasalar

DYO Boya (DYOBY), günlük yüzde 1,6 yükselişle 21,4 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 3,5 artış görülürken aylık bazda yüzde 7,7 oranında kayıp söz konusu. Yıllık bazda yüzde 137 prim yapan DYOBY, yıllık en düşük 8,7 TL, en yüksek 30,5 TL’yi gördü.

Uzman, 200 günlük ortalamayı ikinci defa test ettiğini, 19,6 TL’nin altına sarkmaması gerektiğini belirtti. Sarkması halinde aşağı yönlü düzeltmenin devam edebileceğini kaydetti.

DYOBY’da takip edilmesi gereken en önemli direnç seviyesinin 22,3 TL olduğunu paylaştı. Bu noktanın kırılması halinde pozitif yorum yapılabileceğini bildirdi.

TEZOL

Uzman JANTS, DYOBY ve TEZOL’u Değerlendirdi! Bu Seviyelere DikkatKaynak: Paratic Piyasalar

Günü yatay sürdüren Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret (TEZOL) 19,2 TL’den işlem görüyor. Haftalık ve aylık göstergeler yüzde 2,3 ve yüzde 10 ile negatifi gösteriyor. Yıllık en düşük 7 TL, en yüksek ise 32,4 TL görüldü. Yıllık kazanç oranı yüzde 170 seviyesinde.

İsmail Güner, TEZOL’da geçtiğimiz yıl iyi bir bilanço performansı sergilendiğini, bu hissede 7 TL’den 30 TL’ye yükseliş olduğunu belirtti. Mevcut zamanda bu artışın düzeltmesinin yaşandığını kaydetti.

Büyük ihtimalle 19 TL’den daha aşağı sarkmayacağını söyleyen Güner, yükselişlerin görülebilmesi için 22 TL seviyesinin önemli olduğunun altını çizdi. Hissede endeksle paralel hareket edecek bir görüntü olduğunu, endekste 5050 seviyesi kırıldığı zaman büyük ihtimalle TEZOL’da da 22 TL’nin görüleceğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.