Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Üretim Rekoru Duyuran Metal Şirketinden Dev Yurt Dışı Siparişi!

BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bildirimde büyük çaplı yeni siparişi hakkında açıklamada bulundu. Detaylar;
Üretim Rekoru Duyuran Metal Şirketinden Dev Yurt Dışı Siparişi!
HABER GİRİŞ

Ülkemizin öncü tel üreticisi şirketlerinden biri olan BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde büyük çaplı yeni iş ilişkisine dair açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da BMSTL koduyla işlem gören şirketin bildiriminde alınan yurt dışı siparişinin detaylarına yer verildi.

Açıklamada, şirketin, Birleşik Krallık bölgesinde faaliyet gösteren bir müşterisinden yaklaşık yüksek katma değerli ürün grubu için sipariş aldığı bilgisi verildi.

Söz konusu siparişin toplan tutarının 464 bin 453 İngiliz Sterlini olduğu bilgisi verildi.

Şirket, bu haftaki bir başka KAP bildiriminde, Dilovası’ndaki üretim tesisinde 2024 yılı Mayıs ayında 721 ton Zn-Al kaplı çelik tel üretimi gerçekleştirildiğini ve 2024 yılı Mart ayındaki 663 tonluk üretim rekorun aşılarak, aylık üretim rekorunun yenilendiğini duyurmuştu.

GCM Yatırım Banner

Son 3 yıldaki 5 aylık toplam üretimlere bakıldığında, 2024 yılı ilk 5 aylık Zn-Al kaplı çelik tel üretiminin, ortalamanın yüzde 80 üzerine çıktığına dikkat çekilmişti.

BMSTL Hisseleri Ne Durumda?

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,23 değer kazanarak 10.391,89 puandan tamamlarken, BMSTL hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseliş gösterdi.

Yıllık zirvesi 44,42 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 0,9‘luk yükselişle 39,3 TL seviyesine çıkış gösterdi.

BMSTL Fiyatı Günü Yükselişle Tamamladı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

BMS Birleşik Metal hisseleri, haftalık, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak sırasıyla yüzde 1,1, yüzde 19,8 ve yüzde 40,4 oranlarında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın