Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Yazar Uyardı: Dolar Ölüyor Bitcoin ve Altın Ne Güne Duruyor!

Zengin Baba Yoksul Baba'nın yazarı Robert Kiyosaki son sosyal medya paylaşımında yatırım tavsiyelerini güncelledi. Detaylar haberde;
Ünlü Yazar Uyardı: Dolar Ölüyor Bitcoin ve Altın Ne Güne Duruyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Finansal okuryazarlık temalı çok satan Zengin Baba Yoksul Baba (Rich Dad, Poor Dad) kitabının yazarı Robert Kiyosaki yatırım piyasalarına dair ilginç açıklamalarını sürdürüyor. Son dönemde Bitcoin ve emlak yatırımlarıyla ön plana çıkan isim son sosyal medya paylaşımında yeni yatırım tavsiyelerinde bulundu.

Kiyosaki, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda dolar, altın, gümüş ve Bitcoin ile ilgili ses getirecek tespitlerde bulundu.

Kiyosaki: FED Yanlış Yolda

ABD Merkez Bankası’nın politikalarını yanlış bulduğunu söyleyen Kiyosaki, hükümetin bir dizi eyleminin olumsuz sonuçlarının doların ölmesine yol açtığını söyledi.

ABD’nin çok fazla borç almasının, enflasyonun artış göstermesinin ve buna bağlı olarak faiz oranlarının yükselmesinin bunun en önemli nedenleri olduğunu dile getirdi.

Dolardan ümidini kesmiş görünen yatırımcı, önümüzdeki dönemlerde Bitcoin, gümüş ve altın fiyatlarının dikkat çekici derecede artış göstereceğine inanıyor.

GCM Yatırım Banner

Yatırımcının Gözdeleri Bitcoin, Altın ve Gümüş

Kiyosaki’nin açıklamaları şu şekilde:

“ABD gereğinden fazla borçlanıyor, faiz oranlarını düşük tutuyor. Bu düşük faiz oranları, daha fazla ABD tahvili satın alıp faizleri daha düşük tutabilmesi için daha fazla borç almasına neden oluyor. Sonucunda enflasyon artış göstermeye devam ediyor. Enflasyondaki artış faizleri yükseltirken, borç almak daha da pahalı bir duruma geliyor. Ve ABD doları her geçen gün ölüyor… Altın, gümüş ve Bitcoin alın…”

Ünlü yazar bir gün öncesinde paylaştığı tweet’te ise ABD’nin devasa borç yığınına vurgu yapmış ve benzer düşünceleri dile getirmişti:

“25 yıl önce, Rich Dad Poor Dad’de tasarruf edenlerin kaybedenler olduğunu söylemiştim. Bugün ABD’nin borcu 100 trilyon. Gerçek enflasyon yüzde 7 değil yüzde 16’dır. Fed’in faiz oranlarını yükseltmesi ABD ekonomisini mahvedecek. Tasarruf edenler en büyük kaybedenler olacak. Gerçek paraya yatırım yapın. Yani altın, gümüş ve Bitcoin’e…”

Geçen Pazartesi günü Kiyosaki, gümüşün üç ila dört yıl boyunca 20 dolarda kalacağını ve ardından parabolikleşerek 100 ila 500 dolara tırmanacağını söylemişti. Artık herkesin, hatta yoksulların bile gümüş alabildiğini belirterek gümüşün hemen alınmasını tavsiye etmişti.

Kiyosaki’nin Kısa Vadede Düşüş Beklentisi Var

Son dönemde Bitcoin yanlısı açıklamalarıyla dikkat çeken ve uzun vadede Bitcoin için parlak bir gelecek olduğuna inanan isim, kimi zaman kripto para piyasasına dair tahminleriyle de gündem oluyor.

Kiyosaki geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada piyasanın amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin’in 1.100 doları test etmesini beklediğini ifade etmişti. Bu aşamadan sonra Bitcoin fiyatının toparlanma göstermesi halinde daha fazla alım yapacağının da altını çizmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın