Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Milyarder Uyardı: Önümüzdeki 2 Yıl Zor Olacak

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater’ın kurucusu Ray Dalio, gelecek bir veya iki yılın mali ekonomik açıdan zor olabileceğini belirtti.
Ünlü Milyarder Uyardı: Önümüzdeki 2 Yıl Zor Olacak
HABER GİRİŞ

Milyarder yatırımcı Ray Dalio, batan Silikon Vadisi Bankası (SVB) hakkındaki düşüncelerini paylaşarak yatırım tavsiyelerinde bulundu. Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater’ın kurucusu Dalio, SVB’nin başarısızlığının girişim dünyasında ve onun çok ötesinde zincirleme etkileri olacağını söyledi.

Kısa vadeli borç döngüsünün çok klasik bir balon patlama durumu olduğunu düşündüğünü belirtti. Şu anda FED’in bir sonraki faiz indiriminin ne zaman geleceğine dair bir kaygı olmadığını belirten Dalio, bunun etkilerinin büyük olacağını ve paranın değerinde büyük bir düşüş yaratacağını söyledi.

Bu sebeple önümüzdeki bir veya iki yıl mali ekonomik tablonun muhtemelle zor olacağını sözlerine ekledi.

Dengeli ve İyi Çeşitlendirilmiş Portföy

Yatırım stratejileri hakkında da tavsiyede bulunan başarılı isim, portföyün dengeli ve iyi çeşitlendirilmiş olması gerektiğini savundu.

Portföy oluştururken özkaynakları, üretkenliği yerinde, teknolojiden fayda sağlayan iyi performans gösteren şirketlerin tercih edilmesi gerektiğini söyleyen Dalio, yatırımcılara emin olmadan hisse almamaları tavsiyesinde bulundu.

GCM Yatırım Banner

Konuşmasında “İyi yatırımın anahtarının, ilişkisiz iyi getiri akışlarının dengesini elde etmekte yattığına inanıyorum, böylece kişinin portföyü, koşullar iyileştikçe veya daha iyi hale geldikçe yukarı ve aşağı hareket etme eğilimi çok az olur veya hiç olmaz.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Ardından sözü ABD-NATO-Rusya çatışması, ABD ile Çin arasındaki gerilim gibi jeopolitik risklere getirdi.

Dalio, nakitin önümüzdeki dönemde tehlikede olduğunu belirterek çok fazla para basıldığını ve bunu sadece ABD’nin yapmadığını dile getirdi. Bu sebeple en iyi korunma yönteminin enflasyona bağlı bir kripto para olacağını sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.