Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Halı Markası da Halka Arz Başvurusu Yaptı

Halka arz rüzgarı son sürat esmeye devam ederken yatırımcıları borsaya çekecek yeni markalar listesine, sektörde kısa sürede sıçrama yaşayan Artemis Halı eklendi.
Ünlü Halı Markası da Halka Arz Başvurusu Yaptı
HABER GİRİŞ

Yüksek enflasyon, düşük faiz ve kısıtlı kredi imkanı ortamında cazibesi artan borsada yatırımcıları cezbeden, şirketlerin finansmanını artıran halka arz furyasına yeni isimler eklenmeye devam ediyor. 11 yıl önce kurulan ve kısa sürede halı sektörünün lider isimleri arasında yerini alan Artemis Halı markası halka arz edilmeye hazırlanıyor.

Yurt içi pazarında halı üretiminin yüzde 90’ını karşılayan Artemis Halı, yatırım planlarını desteklemek için Borsa İstanbul’a halka arz başvurusunda bulundu.

Konuya ilişkin şirket tarafından paylaşılan açıklamada, Artemis Halı’nın 17.000.000 adet payının halka arz edileceği ve sürece İnfo Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’nin liderlik edeceği bildirildi.

Markayı bünyesinde bulunduran ACME Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Üsküdar Belediyesi’nin AKP meclis üyesi Tolga Batallı, şirketin halka arz edilmesini dönüm noktası olarak nitelendirdi.


Batallı, “Şirketimiz için önemli bir dönüm noktası olan halka arz sürecini başlatarak büyüme hedeflerimizi daha fazla yatırımcı ile paylaşmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

Halka arzdan elde edilecek gelirin kullanımı ile ilgili de açıklama yaparak, arz yatırımcılardan edinilecek kazancın Artemis Halı’nın sektördeki konumunu daha da güçlendirmeye ve yeni pazarlara açılmaya yönlendirileceğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Batallı, “Gaziantep’teki üretim tesisimiz, 30 bin metrekare kapalı ve 10 bin metrekare açık alan olmak üzere toplamda 40 bin metrekarelik bir alana sahiptir. Burada katma değeri yüksek ürünler üreterek hem Türkiye’nin hem de bölgenin ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Artemis Halı olarak, 1500’den fazla satış noktasıyla halı sektöründe büyümeye devam ediyoruz” diye ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın