Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist: LINK Fiyatının Bu Seviye Altına Düşmesi İyi Olur!

Son haftalarda en çok değer kaybeden varlıkların başında gelen Chainlink için ünlü analistten dikkat çekici söylemler geldi. Detaylar haberde;
Ünlü Analist: LINK Fiyatının Bu Seviye Altına Düşmesi İyi Olur!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasasında dün akşam şiddetini artıran geri çekilme, Bitcoin’in (BTC) yanı sıra önde gelen altcoinlerde de kendini fazlasıyla hissettiriyor. Piyasa değerine göre gerçekleştirilen listede 20. sırayı alan Chainlink (LINK) son bir hafta içinde yüzde 10’luk değer kaybıyla bu konuda öne çıkan kripto varlıkların ön sıralarında geliyor.

Chainlink fiyatı, geri dönüş için net bir seviye olmaksızın düşmeye devam ediyor. LINK pazarı şu an için boğaların rahatça oyuna dahil olamayacağı kadar büyük bir risk taşıyor. Fiyat, 5.70 dolar ile 6 dolar arasında işlem gördüğünde boğaların harekete geçmesi beklenebilir. İşte dikkat çekenler…

LINK için Kritik Seviye: 6 Dolar Altı

Kripto analisti Filip L’ye göre düşüş eğilimindeki LINK’in geleceği açısından, fiyatın bulunduğu konumdan biraz daha gerilemesi iyi olabilir!

Chainlink fiyatı düşmeye devam ederken, analist, fiyatın 6 doların altına düşmesinin, LINK’in toparlanması adına iyi olabileceğinden bahsetti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

LINK Fiyat Hareketleri

LINK fiyatı, pazardaki şiddetli dalgalanmalar ve her iki yönde de hareket eden volatilitede büyük bir artış ile biraz dengesiz bir hisse senedi gibi davranıyor.

GCM Yatırım Banner

Filip, bu ortamda fiyat hareketine dahil olmak isteyen boğaların, hızlı bir şekilde yüzde 5 daha yüksek veya daha düşük bir dalgalanmanın hemen köşede olabileceğini bilerek pozisyona girmelerini tavsiye etti.

Chainlink fiyat hareketlerinin, boğaları şu an için korkutması gerektiğini, çünkü gün içi ve hatta seans içi yüzde 5’in üzerinde dalgalanmalar meydana geldiğine dikkat çekti.

Bu hızlı ve keskin hareketlerin nedeninin, işlem hacminin yarıya inmesi nedeniyle yıpranmış tasfiyeden kaynaklanmakta olduğunu dile getirdi. Volatilitedeki artışın, çekimsel tüccarların bu fiyat hareketinin bir parçası olmasını çok zorlaştırdığını ifade etti.

Analiste göre LINK, güzel bir indirim sunduğunda bu durum boğaları cezbedecek. Bu seviyenin 6 dolar ila 5.70 dolar arasında olduğunu söyleyen Filip, bunun ise mevcut ticaret durumundan hala yüzde 10 daha aşağıda olduğunu belirtti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Bu durumun, ayıların Chainlink’in fiyatını aşağı çekmek için hala biraz daha yeri olduğu anlamına geldiğini söyleyen analist, bu öngörünün, göreceli güç endeksinin (RSI) henüz aşırı satım bölgesinde olmamasıyla örtüştüğünü ifade etti.

Yaza Doğru Yeni Ralli İhtimali

Analist, bu aşamadan sonra eldeki daha az hacim ve büyük sıçramalarla, büyük bir hareketi tetiklemek için yalnızca küçük bir kıvılcımın yeterli olacağını vurguladı.

Bu seviyedeki bir kırılmanın, yatırımcılardan önemli bir giriş göreceğini ve fiyatın, hızlı bir şekilde önce 7 dolar, ardından 7.50 dolara yükselebileceğini ifade etti. Boğaların buradan başlayıp yaza doğru güzel bir yükseliş trendi görülmesini sağlayabileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın