Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist İddialı: SHIB Kısa Zamanda Bu Fiyatta Olacak!

Meme tabanlı kripto para birimi Shiba Inu son dönemde durgun bir seyir izliyor. Peki, fiyat bu noktadan nereye gidecek? Detaylar...
Ünlü Analist İddialı: SHIB Kısa Zamanda Bu Fiyatta Olacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geride kalan dönemlerde gerçekleştirdiği sert yükseliş ve düşüşlerle piyasanın en spekülatif kripto varlıkları arasında gösterilen Shiba Inu (SHIB) son bir haftayı durgun geçirdi. FXStreet analisti, doların önemli ölçüde zayıflamasına bağlı olarak kripto para biriminin değerlenmesi gerektiğini iddia etti.

Filip L, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık olarak yüzde 90 geride kalan SHIB için yüzde 10 yükselişin kapıda olduğunu söyledi.

“SHIB için Hareketli Günler Yaklaşıyor”

Analistin dikkat çektiği noktalar şöyle sıralanıyor:

  • ABD doları sert bir şekilde zayıflamasına rağmen, Shiba Inu fiyat hareketleri bu hafta sınırlı kaldı.
  • SHIB tüccarlarının herhangi bir şey yapmasına gerek olmamakla birlikte yeniden ayarlamanın SHIB’i 0.00001000 dolara getirmesi gerekiyor.
  • Yeni yıla yakın psikolojik engelin üzerinde bir kırılma ile yukarı yönlü bir baskı beklenmelidir.

SHIB fiyat hareketi, Kasım ayı için kilit nokta olan 0.00000820 dolar yakınlarındaki destekleyici seviyeden uzaklaşarak yukarı çıkıyor. Desteğin tutulması, ayıları daha fazla düşüş yapmaktan alıkoydu.

ABD doları ay boyunca önemli ölçüde zayıfladığından, SHIB için yeniden fiyatlandırma henüz buna uygun şekilde gerçekleşmedi. Bu nedenle bu yeniden ayarlamanın er ya da geç devreye girmesi ve 2022 için oldukça fazla ayıyı pozisyonlarından çıkarması bekleniyor.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Paratic Piyasalar

SHIB, 2023’e Taze ve Temiz Bir Sayfa ile Başlayacak

Shiba Inu fiyat hareketi, 2022 genelinde çok darbe yedi. Nisan ayından bu yana yaşanan şaşırtıcı düşüş ve erime birçok tüccarı pozisyonlarıyla ne yapacakları konusunda umutsuzluğa düşürdü.

Diğer yandan ABD doları, 2022 için en güçlü noktasından önemli ölçüde zayıfladı ve birkaç kripto para birimi, yıl için en düşük seviyelerden önemli seviyeleri geri kazanmanın eşiğinde. Bu nedenle söz konusu ticaret döngüsü sona geliyor gibi görünüyor.

SHIB, bu konuda hala 2022’nin en düşük seviyesi yakınında işlem gördüğü için yetişmesi gereken bir durum var. Doların zayıflığı göz önüne alındığında, SHIB 0.00001000 dolar seviyesinde işlem görmelidir. Küçük bir toparlanma hikayesi de eklenince, kripto para biriminin 0.00001100 dolar civarında işlem görmesi beklenebilir.

Bununla birlikte, SHIB, 2023’te 55 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve 200 günlük SMA’nın yukarı yönde kırılması ve uzun bir pozisyon için büyük bir yatırımcı girişi görmesiyle toparlanma yoluna başlayabilecek.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: FXStreet

SHIB için Olumsuz Senaryo Olası mı?

Teknik olarak, SHIB’de yukarıda belirtilen 0.00001000 dolarlık bir uyarı işaretiyle birlikte yukarı yönlü bir risk var. Şu anda bu seviye, 55 günlük SMA nedeniyle psikolojik öneme sahip ve Haziran ayından bu yana çok önemli.

Buna karşı kesin bir ret, SHIB’in hızla gücünü kaybedip destek arayışı içinde 0.00000820 dolara geri dönmesine ve desteği üçüncü kez tutacağını sorgulanabilir hale getirmesine neden olabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.