Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist Dikkat Çekti: Bu Altcoin Fırsat Bölgesine Giriyor

Ünlü analist, kripto para piyasalarında hareketli geçen Mayıs ayında gözüne çarpan bir altcoinin fırsat bölgesine girdiğini belirtti. Detaylar haberde;
Ünlü Analist Dikkat Çekti: Bu Altcoin Fırsat Bölgesine Giriyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in 27 bin dolar, en büyük altcoin Ethereum’un ise 1.800 doların üzerinde yeniden ivme kazanmaya çalıştığı kripto pazarında diğer altcoinler de toparlanma çabalarını sürdürüyor. Ünlü analist, bu ortamda Chainlink’e (LINK) dikkat çekerken, yatırımcılar için bir fırsat oluştuğundan bahsetti.

Kripto analisti Ekta Mourya, LINK’in fırsat bölgesine girerken Chainlink balinalarının birikime başladığını belirtti.

Chainlink’in 10.000 ila 100.000 ve 100.000 ila 1.000.000 LINK tokenı tutan büyük cüzdan adresleri altcoini biriktirmeye başladı. Chainlink tutanların büyük bir yüzdesi gerçekleşmemiş kayıp pozisyonunda bulunuyor. LINK fiyatı mevcut piyasa döngüsünde muhtemelen dibi görmüş durumda. İşte dikkat çekenler…

Chainlink’in, mevcut piyasa döngüsünde muhtemelen dibe vurduğunu söyleyen Mourya, LINK’in ortalama alım satım getirilerinin, holderların yüzde 63,26’sının gerçekleşmemiş kayıplarda olmasıyla sürekli olarak düştüğünü belirtti.

Chainlink Balinaları LINK Biriktiriyor

Chainlink’in 10.000 ila 100.000 ve 100.000 ila 1.000.000 LINK tutan büyük cüzdan adresleri 8 ile 17 Mayıs arasında varlıklarını artırdı.

GCM Yatırım Banner

10.000 ila 100.000 Chainlink tokenı tutan LINK balinalarının sayısı 2.908’den 2.926’ya yükseldi ve ikinci adres segmenti olan 100.000 ila 1.000.000 kategorisine üç yeni holder eklendi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Analist, bu iki segmentte balinalar tarafından LINK tokenlarının birikiminin, altcoini tutan büyük cüzdan adreslerinin sayısında bir artışa işaret ettiği için yükseliş eğilimi gösterdiğini ifade etti.

Balinaların biriktirmesinin, LINK tokenlarını dolaşımdan çektiğine ve varlık üzerindeki satış baskısını azalttığına dikkat çekti.

Balinaların, LINK tutanların yüzde 63.5’inin gerçekleşmemiş kayıplara oturduğu bir zamanda LINK biriktirmesinin önemli olduğunun da altını çizdi.

Kripto analitik platformu IntoTheBlock’tan alınan verilere göre 6.63 dolar fiyatı ile LINK token sahiplerinin yüzde 63.26’sı gerçekleşmemiş kayıplarda ve bu ölçüm, balinaların muhtemelen düşüşleri satın aldığını gösteriyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

Chainlink Fırsat Bölgesine Giriyor

Mourya, mevcut fiyat ile edinilen her tokenın ortalama fiyatı arasındaki oranı hesaplayan bir metrik olan Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere oranına (MVRV) göre de LINK’i değerlendirdi. Varlığın mevcut fiyattan satılması durumunda olası kar veya zararları belirlemek için kullanılan bu gösterge, varlığın ne kadar yüksek veya düşük değerli olduğunun belirlenmesine yardımcı olmakta.

Analist, Chainlink’in 30 günlük MVRV’sinin, mevcut fiyat seviyesinden satış yapan çoğu tüccarın zarar edeceğini gösterdiğini belirtti.

MVRV oranının, Chainlink’in satın alma fırsatı sunan bölgede olduğunu gösterdiğine dikkat çekti.

LINK fiyatının, son dönemde varlığın satın alma fırsatı bölgesinde olmasıyla ters yönde hareket ettiğini ve bunun, altcoinin döngünün dibine vurmuş ve toparlanmaya hazır olduğunu gösterdiğini ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.