Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ünlü Analist: Cardano ADA Bu Desteği Korursa Patlama Gelebilir

Cardano ağının yerel kripto para birimi ADA, piyasadaki yükselişe en güçlü tepki veren altcoinlerin başında geliyor. Fiyat nereye gidebilir?
Ünlü Analist: Cardano ADA Bu Desteği Korursa Patlama Gelebilir
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasalarında Bitcoin (BTC) önderliğinde dün başlayan yükseliş hareketi bugün hız kazanmış görünüyor. Dün öncelikle 28 bin doları geri kazanan Bitcoin fiyatı, haber yazımı itibarıyla 30 bin dolar sınırına dayanmış durumda.

BTC’nin günlük kazancı yüzde 10’a yaklaşırken, ilk 10 içinde yer alan kripto para birimlerinden Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana’nın (SOL) kazançları da dikkat çekiyor.

ADA 0.40 Doların Üzerine Çıktı

ADA/USD çifti son 24 saatte, haber yazımı itibarıyla yüzde 8’in üzerinde değer kazanmış durumda. Fiyat, 0.4135 dolar civarında seyrediyor.

Altcoin analiz ve tahminleriyle bilinen Editah Patrick, 0.40 dolar seviyesini geçmeyi başaran ADA’da yükseliş ivmesinin geri döndüğünü belirtti.

Ayrıca ADA için mevcut destek noktasının 0.3778 dolar seviyesinde olduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

ADA için Takip Edilmesi Gereken Seviyeler

Patrick’in Cardano fiyat analizine göre ADA/USD paritesi son 24 saat içinde yükseliş eğiliminde görünüyor. Geçen hafta bir düşüş trendi modelinde işlem gören kripto varlık, an itibarıyla bir süredir aşmaya çalıştığı ve bugün geçmeyi başardığı 0.40 dolar direnç seviyesinin üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Satın alma baskısının son birkaç saat içinde önemli ölçüde artmasıyla 0.40 dolar üzerindeki yükselişin devam edebileceğini belirten Patrick, 0.3778 dolar seviyesindeki mevcut desteğin üzerinde kalmaya devam ederse, ADA’nın fiyatında daha fazla artış şansının yüksek olduğunu dile getirdi.

Analist, destek seviyesinin tutulamaması halinde ADA’nın fiyat trendinde bir tersine dönüş yaşanabileceği konusunda uyarı da yaptı.

Tüm kripto piyasası duyarlılığının şu anda yükselişte olduğunu ve bu nedenle ADA’nın yükseliş ivmesini sürdürmesinin muhtemel olduğunu sözlerine ekledi.

Göstergeler Yükselişten Yana

Patrick, ADA/USD çifti için teknik göstergelerin de şu anda boğalar için olumlu göründüğü ve fiyatın yakın vadede toparlanmaya devam etmesinin muhtemel olduğu bilgisini de verdi.

Göreceli güç endeksinin (RSI) daha fazla yukarı hareket için yer olduğunu gösterdiğini belirten isim, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinin de pozitif momentum gösterdiğine dikkat çekti.

Boğalar Hakimiyet Kurdu

Sonuç olarak, Cardano fiyat analizi, alıcıların hakim olması nedeniyle boğaların piyasayı sıkı bir şekilde kontrol ettiğini gösteriyor. Teknik göstergeler ayrıca ADA’nın fiyatında daha fazla yukarı hareket için olumlu görünüyor.

ADA fiyatının daha fazla artması için 0.3778 dolar seviyesindeki desteğin devam etmesi gerekiyor. Aksi takdirde trend tersine dönebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın