Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ukrayna: Bulgaristan’ın AB Düzeyindeki Desteğine Güveniyoruz

Ukrayna Başbakanı Denys Shmyhal, Bulgaristan'ın Avrupa Birliği düzeyindeki desteğine güvendiklerini dile getirdi. Detaylar haberde;
Ukrayna: Bulgaristan’ın AB Düzeyindeki Desteğine Güveniyoruz
HABER GİRİŞ

Ukrayna Başbakanı Denys Shmyhal, Bulgaristan Başbakanı Nikolai Denkov ile bir görüşme gerçekleştirdi. Ülkeler arası iş birliğinin artırılması mesajının verildiği görüşmede tarım ürünlerinin ihracatı konusu ön plandaydı.

Shmyhal, saldırgan Rus güçlerine karşı mücadelesinde Ukrayna’ya desteğini güçlendiren Bulgar hükümetinin aktif tutumunu övdü.

Shmyhal: Askeri Yardım ve Gıda Güvenliği Konusunda Minnettarız

Ukrayna Başbakanı konuya dair açıklamasında, “Askeri yardım sağlanmasından ve Ukrayna Cumhurbaşkanı’nın Barış Formülü’nün özellikle gıda güvenliği ile ilgili maddelerinin pratikte uygulanmasına katılmaya hazır olmasından dolayı minnettarız.” ifadelerini kullandı.

Bu bağlamda taraflar Ukrayna tarım ürünlerinin ihracatı konusunu da ele aldılar.

Denys Shmyhal 4 Temmuz Tarihli Tweeti
Kaynak: Twitter / @Denys_Shmyhal

Shmyhal, Rusya’nın Karadeniz tahıl koridorunu engelleme girişimleri kapsamında Bulgaristan’ın Avrupa dayanışma koridorlarının genişletilmesi ve tahıl ihracatı üzerindeki her türlü kısıtlamanın kaldırılması konusunda AB düzeyinde verdiği desteğe teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.

GCM Yatırım Banner

İş Birliğini Güçlendirme Mesajları Verildi

Ülkeler arasındaki iş birliğinin daha da güçlendirilmesi umudunu dile getirdi.

Sözlerinin sonunda, hükümetler arası daimi bir diyalog kurulmasını ve Ukrayna-Bulgaristan ortak komisyonlarının çalışmalarının yoğunlaştırılmasını önerdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.