Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ücretsiz Doğal Gaz Vaadinde Fatura Yaklaşık 8 Milyar TL Oldu

Seçim vaadi olarak bir aylığına ücretsiz yapılan doğal gazın faturası ortaya çıktı. Detaylar haberde…
Ücretsiz Doğal Gaz Vaadinde Fatura Yaklaşık 8 Milyar TL Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mayıs ayındaki seçimlere gidilirken bir aylığına doğal gazın ücretsiz olacağı haberi müjde olarak paylaşıldıktan sonra bedava doğal gazın öteki yüzü önce maaş zamlarında sonra Türkiye ekonomisine yansıtılan faturada görüldü.

Temmuz ayında asgari ücretliye, emekli ve memura verilecek ara zam için kullanılan Mayıs enflasyonunda Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) hesaba doğal gaz kalemini dahil etmemesiyle 17 ayın en düşük enflasyon verileri maaş zamlarını aşağı çekmişti.

40 milyar liranın vatandaşın cebinde kalacağı sözüne rağmen ücretsiz doğal gaz vaadi vatandaş için pahalıya patladı.

CHP Bolu Milletvekili Türker Ateş’in, bedava doğal gazın 12 aylık maliyetini sorgulaması üzerine faturanın yaklaşık 8 milyar liraya çıktığı görüldü.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’a doğal gazda ücretsiz kullanımın toplam bedelinin ne olduğunu soran Ateş, şimdiye kadar faturanın 1,8 milyar TL olduğunu ve 12 aylık hesapta ise 6 milyar TL’yi bulacağını açıkladı.

CHP Bolu Milletvekili, “Toplam maliyet 8 milyar TL’yi bile bulmuyor. Verdiklerinin beş katını ek MTV ile aldılar. Kaşıkla verip kepçeyle alıyorlar” dedi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın