Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye’den Filistin Adımı: Serbest Ticaret Anlaşması Görüşüldü

Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve Filistinli iş insanları heyeti görüşmesinde iki ülke arasındaki serbest ticaret anlaşmasına dair bazı adımlar ele alındı. Detaylar;
Türkiye’den Filistin Adımı: Serbest Ticaret Anlaşması Görüşüldü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ve Filistinli iş insanları heyetiyle bir araya geldi. Görüşmede iki ülke arasındaki serbest ticaret anlaşmasına dair bazı adımların ele alındığı ifade edildi.

Ticaret Bakanlığı’nda gerçekleştirilen görüşmede, Türkiye ile Filistin arasındaki ticari ilişkilerin ve ticaret hacminin istikrarlı bir şekilde artırılmasının hedeflendiği mesajı verildi.

Görüşmenin ardından sosyal medya platformu X hesabı üzerinden konuya ilişkin paylaşımda bulunan Bolat, iki ülke arasındaki ekonomik iş birlikleri ile ticaret hacmini artırma yollarının masaya yatırıldığını ifade etti.

Bakan, İsrail’in Gazze’ye saldırılarının da görüşüldüğü toplantıda, Uluslararası Adalet Divanının (UAD) İsrail’in soykırım girişimine ilişkin üç gün önce açıkladığı ihtiyati tedbir kararının, İsrail tarafından derhal ve eksiksiz biçimde uygulanmasını istediklerini dile getirdi.

Ömer Bolat, Filistin heyeti ile ticareti görüştü
Kaynak: X / omerbolatTR

7 Ekim’den bu yana sivilleri hedef almaya devam eden İsrail’in gaddarca ve savaş hukukuna dahi sığmayan kanlı saldırılarının kınandığı vurgulandı.

GCM Yatırım Banner

Türk hükümetinin bölgede ateşkesi sağlama, sivillere insani yardım ulaştırma, hasarların giderilmesi ve bağımsız Filistin devletinin tanınması konularında tüm dünya sathında yürüttüğü çalışmalarına kesintisiz devam edeceğinin altı çizildi.

Filistinli Türk İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ziyad Dahliz de toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Görüşmenin ana hedefinin, ülkerler arasındaki ilişkiler ve ticaret hacmini artırmak olduğunu ifade etti.

Açıklamasında, daha önce başlanan projeler ile iki ülke arasındaki serbest ticaret anlaşmasına ilişkin bazı adımların ele alındığını kaydetti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.