Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye Suudilere Yaptığı İHA Satışıyla İlke İmza Attı

Suudi Arabistan’la el sıkışan Türkiye, tarihinin en büyük savunma ve havacılık ihracatını İHA satışıyla yaptı. Detaylar haberde…
Türkiye Suudilere Yaptığı İHA Satışıyla İlke İmza Attı
Yorum

Türkiye ile enerjiden iletişime ve savunmaya kadar pek çok alanda ekonomik iş birliği için el sıkışan Suudi Arabistan, Türk insansız hava araçlarına (İHA) da talip oldu. Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetiyle gerçekleştirilen ziyaretlerin içeriği hakkında bilgi veren Suudi Arabistan Savunma Bakanı Prens Halid bin Selman, imzalanan anlaşmalarda Riyad’ın Türkiye’den İHA satın alacağını açıkladı.

Selman, “Türkiye Milli Savunma Bakanı Sayın Yaşar Güler ile iki dost ülke arasındaki askeri ve savunma işbirliği çabaları kapsamında bir savunma işbirliği planı imzaladık” diyerek Suudi Arabistan’ın savunmasının güçlenmesi için Türk savunma firması Baykar ile 2 satın alma anlaşmasına imza attıklarını paylaştı.


Konuya ilişkin açıklama yapan Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, “Suudi Arabistan Savunma Bakanlığı ile Bayraktar AKINCI TİHA ihracatı ve işbirliği sözleşmesi imzaladık. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük savunma ve havacılık ihracatı sözleşmesi hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu