Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye Sigorta’da Genel Müdür Koltuğuna Taha Çakmak Geçti

TCMB Başkan Yardımcılığı görevinden alınan Taha Çakmak, Türkiye Sigorta’ya Genel Müdür olarak atandı. İşte detaylar;
Türkiye Sigorta’da Genel Müdür Koltuğuna Taha Çakmak Geçti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanlığı’na eski Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Taha Çakmak atandı. Merkez Bankası’ndaki görevinden geçtiğimiz hafta alınan Taha Çakmak, koltuğu Atilla Benli’den devraldı.

Türkiye Sigorta’nın Genel Kurulu’nda alınan karar doğrultusunda görevden ayrılan Atilla Benli, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik’te İcra Kurulu Başkanı olduktan sonra Genel Müdür olarak görev yapmıştı.

Taha Çakmak Kimdir?

1981’de Elazığ’da dünyaya gelen Taha Çakmak, Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

2004’te Delitte Touche & Tohmatsu’da Denetçi, 2005’te Sosyal Sigortalar Kurumunda Müfettiş Yardımcısı, 2005-2019 döneminde Ziraat Bankası’nda Teftiş Kurulu Müfettişi, Operasyon Merkezi Bölüm Başkanlığı, İş Tasarım Yöneticisi, İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı ve Ankara Kamu Kurumsal Şube Yöneticisi olarak görev yaptı.

2019-2021 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) Başkan Yardımcılığı sorumluluğunu üstlendi ve 13 Ekim 2021’de Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkan Yardımcılığı’na atandı. 28 Temmuz’da ise görevinden alındı. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.