Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türkiye ile Japonya Arasında Enerji Alanında Ortak Bildiri İmzalandı

Türkiye ile Japonya, "Türkiye-Japonya Enerji Forumu"nun başlatılmasına ilişkin "Ortak Bildiri" imzaladı. Ayrıntılar haberde…
Türkiye ile Japonya Arasında Enerji Alanında Ortak Bildiri İmzalandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye ile Japonya arasında enerji alanındaki iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenecek “Türkiye-Japonya Enerji Forumu”nun başlatılmasına ilişkin ‘Ortak Bildiri’ imzalandı.

İmzada Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Nishimura Yasutoshi, iki ülke arasında enerji alanında muhtemel işbirliklerini değerlendirmek üzere İstanbul’da bir araya geldi.

Törende açıklamalarda bulunan Bakan Bayraktar, Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Nishimura Yasutoshi ile kapsamlı değerlendirmelerde bulunduklarını söyledi.

Türkiye ile Japonya’nın 2024 yılında diplomatik ilişkilerinin 100. yıl dönümü olduğuna dikkat çeken Bayraktar, “2024 yılı bu açıdan bizim için çok önemli. Dolayısıyla ‘Türkiye-Japonya Enerji Forumu’nun bu anlamda iki ülke arasındaki işbirliğinin geliştirilmesine hizmet edeceğini düşünüyoruz.” diye konuştu.

Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Nishimura Yasutoshi ise Türkiye-Japonya Enerji Forumu”nun gerçekleştirilmesi noktasında önemli ve büyük bir adım attıklarını söyledi. Yasutoshi, gelecek yıl 100. yıl dönümü vesilesiyle Tokyo’da söz konusu forumu düzenlemeyi planladıklarını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Mutabık kalınan enerji forumunu bir başlangıç yaparak, kritik madenler alanında ikili ilişkilerin ilerletilmesini umduğunu paylaştı. Yasutoshi, gelecek dönemde enerji başta olmak üzere çeşitli alanlarda iş birliğinin devam etmesini temenni etti.

Türkiye ile Japonya arasında imzalanan ‘Ortak Bildiri’ ile “Yenilenebilir Enerji, Enerji Verimliliği, Doğal Gaz ve Yeni Yakıtlar/Teknolojiler” ana başlıkları altında iş birliğinin geliştirilmesi planlanıyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.