Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Telekom’dan Netaş’a 1,9 Milyon Dolarlık Sipariş

Netaş Telekomünikasyon, Türk Telekom’dan 5G-EIR yazılım, donanım ve kurulum işi için yeni bir sipariş aldı. İşte detaylar...
Türk Telekom’dan Netaş’a 1,9 Milyon Dolarlık Sipariş
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Netaş Telekomünikasyon A.Ş. Türk Telekom Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş.’den aldığı sipariş hakkında açıklama yaptı. İki şirket arasında 13.12.2021 tarihinde imzalanan cNFVI (Common NFVI) sözleşmesi kapsamında, 1.897.852 dolarlık yeni bir sipariş alındığını açıkladı.

Türk Telekom’dan alınan sipariş 5G Core şebekesinin bir Network Fonksiyonu olarak kullanılacak olan 5G-EIR ve mevcut cNVFI platformunda storage kapasite artırımı için yazılım ve donanımlarının tedariki, kurulumu, entegrasyonu ve bakım/destek hizmetlerinin sağlanmasını içeriyor.

Açıklamada, müşterinin/tedarikçinin ortaklığın kamuya açıklana son gelir tablosundaki net satışlarının, satılan malın maliyeti içindeki payı yüzde 0,66 olarak belirtildi.

Müşterinin/tedarikçinin ortaklığın kamuya açıklanan son bilançosundaki ticari alacakların, borçlar içindeki payı yüzde 1,68 olarak açıklandı.

Şirketlerin borsadaki performanslarına bakıldığında Türk Telekom’un alıcılı, Netaş’ın satıcılı seyrettiğini görüyoruz.

GCM Yatırım Banner

TTKOM kodlu hisseler, günün ikindi yarısında yüzde 3,40 oranında yükselişte. 23,14 liradan işlem gören hisseler, gün içinde 22,38 – 23,52 arasında hareket etti.

Seans içinde 35,52 – 37,00 arasında hareket eden NETAS ise yüzde 0,11 düşüşle 35,90 liradan fiyatlanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.