Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Telekom Yenilenebilir Enerji Konusunda Vites Artırdı

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden olan TTKOM, yenilenebilir enerji konusundaki çalışmalar hakkında KAP’tan bilgi verdi. İşte detaylar;
Türk Telekom Yenilenebilir Enerji Konusunda Vites Artırdı
HABER GİRİŞ

Türk Telekomünikasyon A.Ş. (TTKOM) Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yenilenebilir enerji konusunda atılan adımları paylaşarak yatırımcıları bilgilendirdi. TTKOM, stratejik yatırım planları ve sürdürülebilirlik kapsamında karbon ayak izini azaltmak ve iklim riski yönetimine katkıda bulunmak için yatırımlar yapıyor.

Şirket daha önce Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulum çalışmalarını gelecekte hızlandırmayı hedeflediğini duyurmuştu.

Yapılan açıklamada Türkiye Elektrik İletim (TEİAŞ), Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmeliği’nin ilgili 5/1h maddesi çerçevesinde tahsis edilen 317,8 MWe güç kapasitesine ek olarak 88 MWe kadar daha kurulu güç tahsis edildiği belirtildi.

Alınan ek kapasite ile toplam 405,8 MWe kurulu güç kapasitesi, mevcut toplam elektrik tüketiminin yaklaşık yüzde 65’ine tekabül ettiği belirtildi.

Türk Telekomünikasyon, GES yatırımlarının T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden 29 yıllığına kiralanacak araziler üzerinde; Diyarbakır, Ağrı ve Sivas lokasyonlarında gerçekleştirilmesinin hedeflendiği duyuruldu.

GCM Yatırım Banner

TTKOM, günlük yüzde 2,5 artışla 14,2 TL’den işlem görüyor. Hissede haftalık yüzde 5,4, aylık yüzde 30,4 düşüş görülürken yıllık kazanç oranı yüzde 42,5 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.