Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TÜRK-İŞ Başkanı Atalay’dan Kamu İşçisine Zam Açıklaması

TÜRK-İŞ Başkanı Atalay, 700 bin işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi hakkında konuşarak seçimden önce konuyu halletmek istediklerini söyledi. Detaylar haberde...
TÜRK-İŞ Başkanı Atalay’dan Kamu İşçisine Zam Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeni yılın ilk ayında TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay kamu işçileri için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile görüşmüştü. 2023 yılı toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başlamıştı. Atalay’dan konuya dair yeni bir açıklama geldi.

TÜRK-İŞ Başkanı Atalay, 700 bin kamu işçisini ilgilendiren toplu sözleşmeyi seçimden önce imzalamak istediklerini kaydetti.
Başkan Atalay, teklif edilen rakamları açıkladı. Sendikanın 15 bin TL, bakanlığın ise 12 bin TL teklif ettiğini söyledi.

TÜRK-İŞ Başkanı Atalay şu açıklamada bulundu:

“Seçimden önce bitirmek istiyoruz ama istediğimiz şekilde bitsin istiyoruz. Arzu etmediğimiz bir rakam olursa biz bu işin içinde olamayız.”

Atalay, Ocak ayında gerçekleşen ilk görüşmede bu ülke gündeminden taşeron lafının kaldırılması gerektiğini bildirmişti. 10-15 yıldır çalışan kişilerin asgari ücret seviyesine yanaştığını söylemişti.

GCM Yatırım Banner

Hükümet geçen hafta kamu işçisi için zam teklifini açıklamıştı. Teklif taban ücretin 11 bin 500 liraya yükseltilmesi ve ilk 6 ay içinde yüzde 30 zam yapılması yönünde olmuştu. Bu teklif işçi tarafından kabul edilemez bulunmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.