Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Türk Hava Yolları’nda Hedef Fiyat Ne? 300 TL Üstüne Çıkar mı?

BIST 100 endeksi 8000 puana ulaşmakta zorlanırken THYAO hisseleri için teknik analiz geldi. 13 analistin THYAO için hedef fiyat ortalaması ne? İşte detaylar;
Türk Hava Yolları’nda Hedef Fiyat Ne? 300 TL Üstüne Çıkar mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da düşük işlem hacmi ve risk iştahı ile beklentilerin altında bir tablo öne çıkıyor. Haftanın ilk işlem gününde yüzde 2,5 değer kaybeden BIST 100 endeksi, bugün yüzde 1,3 artarak 7671 puana yükseldi.

Analistler, düşüşlerin alım fırsatı olduğunu, endekste ana trendin yukarı yönlü olduğunu vurguluyor. Yatırımcılar bu süreçte BIST 100 endeksinde yer alan gözde şirketlerin nasıl bir performans sergileyeceğini merak ediyor.

Investing yazarlarından Günay Caymaz, Borsa İstanbul’a ve Türk Hava Yolları’na (THYAO) yönelik değerlendirmesini paylaştı. BIST 100’de yukarı yönlü atakların zayıf kaldığını, düşüşlerde ise destek bölgesinin zorlanmaya devam ettiğinin görüldüğünü belirten Caymaz, son verilere göre 7460 ve 7850 puan aralığındaki destek hattının dikkat çektiğini paylaştı.

Türk Hava Yolları

Caymaz, Ekim’de kısa vadeli düşüş trendini kırmak adına yukarı yönlü bir hamle yapan THYAO’nun Orta Doğu’da çıkan savaşın etkisiyle 200 TL’ye kadar süren bir düşüş dalgasıyla aşağı yönlü eğilime devam ettiğini aktardı.
Türk Hava Yolları’nda Hedef Fiyat Ne? 300 TL Üstüne Çıkar mı?

Kasım’a doğru jeopolitik risklerin azalmasına bağlı olarak yeniden talep görmeye başlayan THYAO’nun düşen kanalın alt sınırından başlayan yükselişle geçen hafta yeniden kanalın üst bandını aşan bir hamle yaptığını ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Hissede 250 TL’ye doğru yeni ataklar görülebileceğini, bunu üzerinde haftalık kapanış gelmesi durumunda THYAO’nun mevcut trendini 290 – 310 TL aralığına doğru devam ettirebileceğini kaydetti. Caymaz, hisse ile ilgili en büyük riske işaret ederek jeopolitik risklere duyarlılığının yüksek olduğunu yazdı.

Borsada genel eğilimin düşüş ağırlıklı devam etmesi durumunda yatırımcıların THYAO’yu defansif bir hisse kabul edebileceğini belirtti.

Teknik açıdan bakıldığında yükselişi destekleyen diğer bir faktörün pozitif yönlü geçiş gerçekleştirilen kısa vadeli üstel hareketli ortalama (EMA) değerleriyle desteklenebileceğini bildirdi. Ancak bu hareketli ortalamaların olumlu tablosuna karşılık aşırı alım bölgesinde yatay kalan Stokastik RSI değerinin handikap olarak takip edilebileceğini paylaştı.

Türk Hava Yolları’nda Hedef Fiyat Ne? 300 TL Üstüne Çıkar mı?Kaynak: InvestingPro

InvestingPro platformu üzerinden adil değer analizi kontrol edildiğinde, hissenin bir yıllık süre zarfında 282 TL’ye kadar ulaşma potansiyeli olduğunu aktardı. 13 analistin ortalama tahmininin THYAO’nun 324 TL’ye kadar yükselebileceği yönünde olduğunu kaydetti. THYAO, kapanışını yüzde 2,1 artışla 237 TL’den yaptı.

Şirket, 13 Kasım’da KAP üzerinden yaptığı açıklamada Airbus’tan 240 adedi kesin, 115 adedi opsiyon olarak toplam 355 adet uçak siparişiyle ilgili görüşüldüğünü duyurmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın