Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tümosan Hisseleri Pusat Hibrit Haberiyle Pozitif Fiyatlanıyor

Pusat Hibrit’in ilk prototipini görücüye çıkartacağını açıklayan traktör fabrikasının hisseleri güçlü yükseldi.
Tümosan Hisseleri Pusat Hibrit Haberiyle Pozitif Fiyatlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Tümosan Motor ve Traktör Sanayi Anonim Şirketi (Tümosan) Pusat Hibrit’in ilk prototipini görücüye çıkartacağını açıkladı. Türkiye’nin ilk yerli traktör fabrikası olarak bilinen Tümosan, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirimiyle gündeme geldi.

Açıklamanın yapıldığı dakikalarda Tümosan’ın TMSN kodlu hisse senetlerinde sıçrama olurken sonraki dakikalarda pozitif seyir sürdü.

Dünkü seansı 17,25 TL’den tamamlayan TMSN, bugün 17,30 TL ile açılış yaptı.
Tümosan Hisse Yükseliş
Kaynak: piyasa.paratic.com

TSİ 13.35’te 17,80 TL ile gün içi yükseğini test eden Tümosan hisseleri, sonrasında kazançlarının bir kısmını verse de alıcılı seyretti.

TSİ 14.20’de yüzde 1,16 kazançla ilerleyen hisseler, haftalık, aylık ve yıllık bazda kayda değer kazanca işaret ediyor. Yıllık bazda yüzde 133’e yakın artıda duruyor.

Yapılan açıklamanın detaylarında Tümosan’n Türk Savunma Sanayisi için yüksek yerlilik oranına sahip, özgün alt sistemler ve taktik araç platformlarının geliştirilmesi çalışmalarına devam ettiği söylendi.

IDEF 2017 ve IDEF 2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda görücüye çıkan PUSAT Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç ailesinin yeni üyesi PUSAT HİBRİT’in ilk prototipnin, IDEF 2021 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda görücüye çıkartılacağı belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu