Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TUI, Türkiye’nin Yaz Sezonunu Kasım Ayına Uzattı

TUI, geleneksel yaz sezonu dışındaki talebi karşılamak için Türkiye ve Yunanistan'da sezonu Kasım ayına kadar uzattığını bildirdi. İşte detaylar;
TUI, Türkiye’nin Yaz Sezonunu Kasım Ayına Uzattı
HABER GİRİŞ

Avrupa’nın önde gelen turizm şirketi TUI, 2023 yılının yaz sezonuna ilişkin rezervasyon verilerini paylaştı. Verilere göre 2023 yaz sezonundaki rezervasyonların bir önceki seneye kıyasla yüzde 5 artarak 13,7 milyona yükseldiği görüldü.

Söz konusu yükselişin Covid-19 pandemisi öncesi seviyenin yüzde 96’sına denk geldiğine dikkat çekti. TUI Group, ileriye dönük rezervasyonların 2022 ve 2023 kışına göre yüzde 15 arttığını bildirdi.

Şirket, artan talebe yanıt olarak Yunanistan ve Türkiye için sezonu Kasım ayına kadar uzattığının da bilgisini verdi.

Ekim Ayında Talep Yıllık Yüzde 8 Arttı

2023 yılının 3. çeyreğine ilişkin rezervasyon verilerinin güncellemesinden bu yana 1,1 milyon ek rezervasyon aldığını kaydeden TUI, sezonun olağan son ayı olan Ekim’e talebin geçen yıla göre yüzde 8 oranında yüksek olduğunu anımsattı.

TUI Group Üst Yöneticisi (CEO) Sebastian Ebel, rapora ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Geleneksel olarak Ekim’in sonuna kadar süren yaz sezonu için son haftalarında güçlü bir talep gördüklerine işaret ederek, şöyle devam etti;

GCM Yatırım Banner

“Bunun bir sonucu olarak, geleneksel yaz sezonu dışındaki talebi karşılamak üzere, özellikle Türkiye ve Yunanistan’da sezonu kasım ayına kadar uzattığımızı kısa süre önce duyurduk.”

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.