Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TÜGİAD Başkanı Yıldırım’dan Faiz Kararı Değerlendirmesi

TÜGİAD Başkanı Gürkan Yıldırım, ilk kez politika faizinin artırılmasının piyasalara önemli sinyal verdiğini söyledi. Detaylar haberde...
TÜGİAD Başkanı Yıldırım’dan Faiz Kararı Değerlendirmesi
Yorum

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) bugün  faiz kararını açıkladı. Açıklama sonrasında iş dünyasından değerlendirmeler geldi. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın’dan sonra bir açıklamada Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım’dan geldi.

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım, 27 ay sonra ilk kez politika faizinin artırılmasının piyasalara verdiği sinyal etkisinin oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Başkan Yıldırım, TCMB’nin karar metninde yer alan ‘parasal sıkılaştırma sürecinin başlaması’ şeklindeki ifadeye atıfta bulunarak faiz artışlarının devam edeceğine yönelik mesaj verildiğini kaydetti.

Bu mesajın piyasalara olumlu etkisinin olacağını vurguladı. Durma noktasına gelen kredi kanalının yeniden açılması konusunun önemine değindi.

“Finansmana Erişimin Sağlanabilmesi Önemli”

Gerekli adımların atılmasının hayati önem taşıdığını vurgulayan Yıldırım, istihdam, üretim, yatırım ve nihayet ihracatta ihtiyaç duyulan finansmana erişimin sağlanabilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

TÜGİAD Başkanı Yıldırım açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Bankalarla olan ilişkilerimizde bizleri zorlayan regülasyonların sadeleştirilmesi konusu en az finansmana erişim ve finansman maliyeti kadar önemli bir konudur.”

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu